План виходу з кризи від Лукашенка: працювати цілодобово, не їсти та не спати

Президент Білорусі виступив зі щорічним посланням до народу та парламенту. В ньому він стверджує, що "Білорусь - не інститут соціального забезпечення".

Заради збереження виробництва в країні білоруси повинні працювати цілодобово, не спати і не їсти, заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко в своєму щорічному посланні до народу і парламенту країни.

"Мені все частіше надходить інформація, що люди готові жити в Білорусі як в соцзабезі. Білорусь - не інститут соціального забезпечення, коли хочу - працюю, хочу - ні. Так не буде", - відзначив Лукашенко. При цьому він додав, що працювати "на склад" або продавати товари на експорт собі в збиток - злочинно.

За словами Лукашенка, Білорусь останньою увійшла до світової фінансової кризи і повинна першою з нього вийти. Лукашенко також повторив свою думку про те, що модель білоруської економіки довела свою спроможність, оскільки в умовах кризи західні країни почали займатися держрегулюванням, яке схоже з держрегулюванням в Білорусі. "Це не значить, що ми найрозумніші, це значить, що ми акуратно і на дотик вибудовували національну стратегію розвитку", - констатував Лукашенко.

22 квітня Міжнародний валютний фонд в доповіді про стан глобальної економіки в 2009 році відзначив, що від кризи в світі найбільше постраждали країни з числа колишніх радянських республік, зокрема Росія і Білорусь. За даними МВФ, ВВП Білорусі в 2009 році впаде на 4,3%, а Росії - на 6%.

Як і багато інших країн світу, Білорусь значно залежить від потоків експорту та імпорту. В умовах економічної кризи попит на продукцію білоруських підприємств почав скорочуватися, що сильно вдарило по ВВП країни. Проте, за попередніми даними Білстату, в першому кварталі 2009 року економіка Білорусі виросла на 1,1%.

Перша хвиля світової кризи восени 2008 року торкнулася Білорусі менше, ніж інші країни світу, оскільки ця країна протягом останніх років не стала відкривати свою економіку для іноземних фінансових потоків. Проте, влада Білорусі на самому початку 2009 року провела девальвацію місцевого рубля, а в кінці 2008-го - попросила кредити у Росії та Міжнародного валютного фонду.

Читайте також:

Чеські сенатори вирішили не випускати Лукашенка з літака

Білорусів штрафуватимуть за купівлю самогону

В Білорусі звільнили хокейного тренера, який насмілився обіграти Лукашенка

Лукашенка запросили до Європи та в гості до Папи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: