План вбивства Каддафі посварив британського прем'єра з військовими

Спроби ліквідації глави Джамахірії не передбачені резолюцією по Лівії, прийнятої Радою безпеки ООН.

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон і начальник генерального штабу країни сер Девід Річардс не можуть дійти до спільної думки з приводу того, чи потрібно домагатися фізичного усунення лівійського лідера Муаммара Каддафі, повідомляє газета The Guardian.

Як вважає глава уряду, Каддафі може стати мішенню для ударів сил міжнародної коаліції в тому випадку, якщо це не становитиме загрози для мирних громадян. У той же час Річардс підкреслює, що спроби ліквідації глави Джамахірії не передбачені резолюцією по Лівії, прийнятої Радою безпеки ООН.

Міністр оборони Великобританії Лайам Фокс теж підтримує позицію Кемерона. Напередодні він прямо підтвердив, що вбивство Каддафі є можливим варіантом дій сил коаліції в Лівії.

Як повідомляє британське видання, суперечки у верхах викликали побоювання з приводу того, що міжнародна коаліція, яка почала в минулу неділю в Лівії операцію "Світанок. Одіссея", можливо, виявиться не в змозі домовитися про кінцеві цілі акції, а також про майбутню роль НАТО в Лівії і про те, чи на законній підставі проводять військові дії в цій країні опозиційні рухи.

Напередодні про полювання на Муаммара Каддафі також говорив міністр оборони США Роберт Гейтс. На думку глави Пентагону, знищення Каддафі силами західної коаліції в ході військової операції було б помилкою.

"Думаю, що цілком зрозуміло всім, що лівійський народ буде в кращій ситуації без Каддафі, однак, тим не менше, самі лівійці повинні вирішити для себе це питання. Якщо у них буде така можливість, якщо будуть відсутні репресії з боку уряду, то не виключено, що вони це зроблять", - підкреслив глава Міноборони США.

Напередодні президент США Барак Обама заявив, що головною метою військової операції в Лівії є запобігання гуманітарної кризи і захист її громадян від агресії з боку Муаммара Каддафі, а не його повалення. Як вважає президент, Каддафі повинен піти зі своєї посади. Обама підкреслив, що у міжнародної коаліції є засоби, крім військової сили, примусити його зробити це.

Відзначимо, що місцезнаходження глави Джамахірії в даний час невідоме. Напередодні бомбардуванню піддалися командні пункти лівійської армії, об'єкти ППО і об'єкти, де може знаходитися Каддафі, зокрема, його резиденція в Тріполі. У вівторок бомбування резиденції в кварталі Тріполі Баб-ель-Азізія продовжилася. Напередодні тут було зруйновано адміністративну будівлю, за деякими даними, слугувало центром командування.

У свою чергу лівійська влада вважає факт бомбардувань резиденції Каддафі доказом того, що метою операції є усунення лівійського лідера.

Розбіжності з цього питання серед союзників не єдине питання, по якому немає єдності, - учасники коаліції також не можуть домовитися, хто повинен керувати операцією і яка стратегія військових дій.

Крім того, лідери Франції та Великобританії Ніколя Саркозі та Девід Кемерон неодноразово заявляли, що зміщення Каддафі є "логічним завершенням" військової операції.

Все про події в Лівії читайте тут.

Читайте також:

США передадуть командування операцією в Лівії

Війська НАТО продовжують бомбити резиденцію Каддафі

Після авіаудару по будівлі уряду Каддафі безслідно зник

ВідеоПлан вбивства Каддафі посварив британського прем'єра з військовими

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: