Планета була придатною для життя: вчені вперше розповіли про властивості води на Марсі
Фахівці дійшли висновку, що вода на Червоній планеті була солоною і багатою мінералами.

Марсохід NASA Curiosity зібрав мінералогічні і хімічні дані давніх озерних відкладень у кратері Гейл на Марсі.
Про це пише Phys.Org.
Вченим вдалося визначити наявність у зразках глинистих мінералів, один з яких (смектит) є таким собі фільтром, зберігаючи вихоплені з води іони. Дистанційний аналіз відкладень і так званої парової води показав, що солоність і рН (показник кислотності) марсіанської води були близькі до показників, характерним для сучасних океанів Землі. Виходячи з цього, можна припустити, що Червона планета колись таки була місцем, придатним для життя.
Дистанційні вимірювання на Марсі показують, що його давнє середовище може дати ключ до розгадки ранньої населеності Марса. Так, фізики з Оксфордського університету вперше знайшли сліди хлороводню на Червоній планеті. Наявність хлороводню науковці змогли виявити завдяки місії ExoMars.
"Вам потрібна водяна пара для звільнення хлору, а для утворення хлороводню потрібні такі побічні продукти води, як водень. Вода є критично важливою в цій хімії", — наголосив фізик Кевін Олсон.
Нагадаємо, що китайський зонд вперше зазнімкував Марс на відстанні 2,2 млн км і скоро вийде на його орбіту. У травні спусковий апарат з марсоходом на борту повинен здійснити м'яку посадку на Марсі й почати дослідження планети.