Платон Лебедєв відмовився від президентського помилування

Платон Лебедєв заявив, що "не сподівається на милість Путіна", але розраховує на його прагматизм, так як "йому теж є, що втрачати".

Колишній глава МФО МЕНАТЕП Платон Лебедєв, що знаходиться в Московському СІЗО сказав, що він не сподівається на помилування президентом Мєдвєдєвим, але домагається того, щоб його звільнив суд. За словами екс-глави МЕНАТЕП, це він вважає важливим не тільки для себе, але і для країни. На думку Лебедєва, президент також зацікавлений в тому, щоб це питання вирішував суд.

Як зазначив Лебедєв, він поки не зрозумів, яким буде рішення суду, однак він "не сподівається на милість Путіна", але розраховує на його прагматизм, так як "йому теж є, що втрачати". Лебедєв нагадав, що раніше виграв декілька позовів в Конституційному суді, президії Верховного суду і в Європейському суді з прав людини в Страсбурзі.

Екс-голова МЕНАТЕП ще раз підкреслив, процитувавши свою скаргу до Європейського суду, що залежність суддів на процесі у справі ЮКОСу від прокуратури і спецслужб практично повна. Як зазначив Лебедєв, судді через тиск, втративши незалежність і неупередженість, підписують, практично не читаючи, все, що їм дає прокуратура. На думку екс-глави МЕНАТЕП, за таких обставин вимагати в процесі виконання вимог статті 6 Конвенції про право на справедливий судовий розгляд - ілюзії.

Що стосується вищих посадових осіб, то Лебедєв відзначає, що докази того, що вони стоять за прокурорами, містяться у справі. Причому вони не знаходять за потрібне навіть приховувати цей факт. Так, у томі 25 справи ЮКОСа говориться, що "... пан Сечін (віце-прем'єр Ігор Сечін, який відповідає за паливно-енергетичний комплекс) заявив представникам Мін'юсту про те, що судді" покриють "всі їхні дії...". Як упевнений Лебедєв, свідчення, дані 24 травня в суді Михайлом Касьяновим, це тільки підтверджують.

На запитання одного з читачів про те, чому вони з Ходорковським напередодні арешту залишилися в країні, розуміючи, що буде відбуватися, Лебедєв відповів, що ніхто з нормальних людей не був тоді в змозі уявити, навіть у страшному сні, такий розвиток справи ЮКОСа, коли сотням, тисячам людей "фактично оголосили війну, проти них розв'язали терор і застосовують гестапівські методи".

На питання, зайнявся би він політикою, вийшовши на свободу, екс-голова МЕНАТЕП відповів, що він не політик і ніколи ним не був. Однак, за словами Лебедєва, у нього все ж є власні погляди, які не подобаються "вертикалі". "Є розуміння, що багато чого треба" лікувати "і навіть" різати", додав Лебедєв.

На думку Лебедєва, незважаючи на велику апатію суспільства, процес у справі ЮКОСа все ж таки "сильно впливає на небайдужих представників як різних еліт, так і простих громадян своїм абсурдом і розумінням низовини цілей організаторів".

Як заявив Лебедєв, незважаючи ні на що, він високо оцінює свої шанси на звільнення. "Ми все одно переможемо", - упевнений екс-глава МЕНАТЕП. На його думку, ті, хто використовує судову систему в своїх цілях, вільні і зобов'язані за законом піти на компроміс і погодитися з абсурдністю пред'явлених звинувачень.

Як нагадав Платон Лебедєв, в європейських судах у справі ЮКОСа знаходяться два позови. До Європейського суду з прав людини в Страсбурзі подана скарга корпоративна ЮКОСу на порушення владою РФ багатьох норм Європейської конвенції при фабрикації податкових претензій на суму майже 700 млрд рублів, при експропріації "Юганскнефтегаза", розкраданні інших активів при банкрутстві та ліквідації компанії. Позивачі вимагають 98 млрд доларів компенсації. Рішення суду повинно бути винесено у цьому році.

У Міжнародному трибуналі в Гаазі знаходиться позов структур колишніх акціонерів ЮКОСа GML на порушення владою РФ статті 45 Енергетичної хартії. Цей позов на суму 30 млрд доларів. Як вважає Лебедєв, в обох випадках Росію можуть зобов'язати виплатити велику суму.

На питання, що Лебедєв може сказати про виконавців процесів, подібних справі ЮКОСа, він відповів, що, на жаль, таких людей виховує наше середовище. "Причини банальні - неуцтво, кар'єризм, страх, жлобство".

Відзначимо, що в понеділок в Хамовничеському суді Москви буде розглядатися клопотання захисту Михайла Ходорковського і Платона Лебедєва про приєднання до справи висновків експертів нафтогазового сектора.

Читайте також:

Суд продовжив термін арешту Ходорковському і Лебедєву

Верховний суд РФ скасував арешт Платона Лебедєва

Суд відмовився припинити другу справу проти Ходорковського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: