Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Пляж у Фінляндії всипало "крижаними яйцями"

Рідкісні погодні умови з льоду зробили кульки.

На острові Хайлуото, що у Ботнічній затоці між Фінляндією та Швецією на пляжі помітили дивні "крижані яйця". Першим їх помітив фотограф Рісто Маттіола, повідомляє видання "ВВС Україна".

За словами експертів, крижані кульки виникли через рідкісне поєднання вітру та хвиль, які "заокруглили" шматки льоду.

"Ми з дружиною гуляли пляжем Мар'яніемі. Було сонячно, 1 градус морозу. День був досить вітряним. І там ми побачили цей феномен - "яйця" зі снігу та криги вздовж пляжу біля лінії води", - розповів фотограф.

Він зазначив, що крижані кулі заповнили близько 30 метрів пляжу. Найменші були розміром з яйце, а найбільші - як футбольні м'ячі. "Це було дивовижно. Я ніколи не бачив нічого подібного", - зізнається Рісто.

Експерт BBC Weather Джордж Гудфеллоу зазначає, що для формування "крижаних яєць" потрібна холодна і вітряна погода.

"Загалом вони утворюються зі шматків більшої крижини, які стикаються один з одним через хвилі, і так набувають кулястої форми. Вони можуть "рости" через те, що морська вода намерзає на них, і це також заокруглює їх. У результаті отримуємо гладенькі крижані кулі, які потім виносить на берег", - розповідає експерт.

Нагадаємо, 26 лютого повідомлялося, що на північ штату Нью-Йорк вітер здув величезні шматки льоду просто на дорогу.

Відео Полярник Ігор Дикий про життя в Антарктиді та кліматичні зміни

Напередодні Міжнародного дня науки, який відзначають 10 листопада, у нас є можливість поспілкуватися з найвіддаленішою науковою експедицією з України наживо. З нами на зв’язку керівник 24-ї української антарктичної експедиції - Ігор Дикий. Як проходить робочий день учених у найвіддаленішій точці планети та чим живе Антарктида сьогодні – дивіться.  

Полярник Ігор Дикий про життя в Антарктиді та кліматичні зміни

Залиште свій коментар

Вибір редакції