По Красній площі пройшли танки Т-34

У Москві відбулася урочиста хода на честь параду 1941 року, коли Будьонний таким чином піднімав дух мешканців російської столиці в облозі.

У Москві на Красній площі пройшла урочиста хода, присвячена 68-річчю історичного параду 7 листопада 1941 року.

Військовий парад в день 24-ї річниці Жовтневої революції, вирішено було провести, незважаючи на те, що Москва була у стані облоги, для зміцнення бойового духу радянських військ. Командував парадом командувач Московським військовим округом генерал Павло Артем'єв, приймав його маршал Семен Будьонний.

Саме на цей день Гітлер планував захоплення Москви і урочисте проходження по Червоній площі німецьких військ. Тому парад 1941 року по силі впливу на перебіг подій війни історики вважають найважливішою операцією. Прямо з параду на головній площі країни бійці Червоної Армії вирушали на фронт, до якого від центру Москви було всього кілька кілометрів.

Вперше на урочистому марші були представлені зразки бронетехніки - два танки Т-34. "Тридцятичетвірки" були головними бойовими машинами радянської армії в роки Великої Вітчизняної війни.

Тепер, через 68 років, головними дійовими особами парадного маршу стала молодь. По Красній площі пройшли 4 тисячі хлопців з дитячо-юнацьких громадських об'єднань, військово-патріотичних клубів, пошукових загонів, кадетів, вихованців Московського військово-музичного училища.

Також у марші взяли участь військовослужбовці Московського військового округу у формі 1941 року: Військової комендатури Москви, 2-ї окремої мотострілкової бригади Московського військового округу, Московського військового університету Міноборони РФ, курсанти і слухачі Військово-повітряної інженерної академії ім. Жуковського, Московського вищого командного училища, Військової академії ракетних військ стратегічного призначення і кавалерійська група Президентського полку.

Читайте також:

До 7 листопада в Криму поставили пам’ятник Леніну

Комуністи України не будуть святкувати 7 листопада через "заморську заразу"

Під час параду в Еквадорі впав бойовий вертоліт

Китайці святкують 60-річчя КНР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: