По всій Німеччині пройшли марші світу проти війн та ядерної енергетики

У зв'язку з аварією на АЕС "Фукусіма-1" в Японії і 25-річчям з дня Чорнобильської катастрофи у Німеччині пройшли традиційні марші миру.

У Німеччині у понеділок, 25 квітня, проходять традиційні марші миру. У цьому році у зв'язку з аварією на АЕС "Фукусіма-1" в Японії і 25-річчям з дня Чорнобильської катастрофи вони об'єднали не тільки прихильників миролюбних сил, а й противників ядерної енергетики.

Масові акції були організовані активістами пацифістських і антивоєнних рухів, профспілками, опозиційними Лівою партією і партією "Союз90/"зелені", які виступають за закриття німецьких АЕС.

Тисячі учасників маніфестацій у 80 містах Німеччини закликали уряд відмовитися від енергії атома. Вони також вимагали ліквідації ядерних арсеналів, припинення військової операції в Лівії, виведення західних контингентів з Афганістану, які виступали за припинення експорту озброєнь. Німеччина як провідний світовий експортер зброї з 2006 року постійно збільшує витрати на оборону, які перевищують 30 мільярдів євро.

Демонстрації пройшли в Лубміне, Chemnitz, Магдебурзі, Касселі, Франкфурті-на-Майні, Бібліс, Нюрнберзі, Мюнхені, Ландсхуте, інших містах.

У Лубмін, де знаходиться тимчасове сховище радіоактивних відходів "Норд", сьогодні прибули учасники маршу, що стартував ще в Страсну п'ятницю в Шверині. Вони пішки пройшли через всю федеральну землю Мекленбург-Передня Померанія. Вимоги відмови від атомних електростанцій прозвучали на мітингах біля воріт 12 німецьких АЕС.

Висновку розміщеного у ФРН американської ядерної зброї зажадали сотні демонстрантів, які зібралися біля авіабази США у федеральній землі Рейнланд-Пфальц на південному заході країни. За їх даними, тут зберігаються 20 американських термоядерних бомб моделі B-61. Згідно з опитуваннями, три чверті німців підтримують вимогу прибрати цей релікт "холодної війни" з території Німеччини.

Читайте також:

Радбез ООН схвалив резолюцію про боротьбу з ядерним тероризмом

КНДР почала підготовку до третіх ядерних випробувань

Ізраїль випробував вірус, який виведе з ладу іранські ядерні центрифуги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: