По яких заможних країнах вдарило падіння цін на нафту. Інфографіка

Нестабільність на нафтовому ринку вплинула на валютні резерви деяких країн.

Відповідно до підрахунків експертів Sovereign Wealth Center, на добробут деяких багатих країн у 2015 році значний вплив мала лихоманка на нафтовому ринку.

Зокрема, від нестабільності нафтодолара порівняно з 2014 роком збитків зазнала економіка Саудівської Аравії, Росії та дві компанії ОАЕ – "Міжнародна нафта" та "Інвестиції Еміратів".

Слід зауважити, що на валютних фондах Норвегії, Китаю та Кувейту нестабільність на нафтовому ринку не відобразилася.

Однак друга у рейтингу світових економік після США, економіка Китаю, встановила у 2015 році 25-річний антирекорд з розвитку.

Слід зауважити, що падіння цін на нафту особливо посилилося після початку 2016 року. Країни-експортери чорного золота ніяк не можуть домовитися про зменшення видобутку, що стало причиною перенасичення ринку. Глобальні продавці нафти бояться втрати своєї частки на ринку, долю на якому можуть зайняти конкуренти.

Як падіння ціни на нафту вдарило по найзаможніших країнах світу

Загострює ситуацію готовність Ірану випускати на міжнародний ринок додаткові півмільйона барелів щодня після скасування санкцій. Тегеран заявляє, що збільшуватиме свою долю, яка була втрачена з введенням обмежень на розвиток ядерної програми. Після цієї заяви ціни на нафту марки Brent обвалились до $ 27,86.  

Рахують збитки і в сусідній Росії. Падіння призвело до різкого зниження бюджетних надходжень, що вже стало причиною стрімкого зубожіння населення і зростання збитків російських компаній.

На цьому тлі в Україні почали знижуватися ціни на пальне. Йдеться про 50 копійок за кожний літр. Дизельне паливо здешевшало на деяких заправках від 75 копійок до 1,5 грн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: