Почалися випробування бомбардувальника B-1

У США почалися льотні випробування модернізованого далекого стратегічного бомбардувальника B-1B Lancer з новим цифровим обладнанням.

Американський авіабудівний концерн Boeing почав льотні випробування модернізованого далекого стратегічного бомбардувальника B-1B Lancer з новим цифровим обладнанням. Перший політ літака B-1 FIDL (Fully Integrated Data Link), з високошвидкісною лінією передачі даних Link-16, відбувся 4 червня 2010 на авіабазі ВПС США Едвардс у Каліфорнії.

Перший політ B-1 FIDL тривав чотири години. В ході польоту була перевірена спроможність бомбардувальника відправляти і приймати текстові повідомлення, а також додаткову інформацію, яка згодом може бути використана для наведення на цілі. Інтерфейс Link-16 передбачає можливість приймати інформацію від інших літаків і з наземних пунктів про цілі за межами прямої видимості.

Завдяки Link-16 модернізовані B-1B можуть бути інтегрованими в єдину інформаційну мережа Пентагону і стати учасниками стратегічних бойових операцій, в ході яких відбувається швидкий обмін оперативною інформацією між військовими підрозділами різними. В даний час на озброєнні ВПС США складається 66 бомбардувальників B-1B. Згідно з планами Пентагону, всі вони будуть модернізовані до версії FIDL.

Раніше стало відомо, що ВПС США прийняли рішення про продовження терміну служби B-1B до 2040 року. Таке рішення було ухвалене у зв'язку з відмовою Пентагону від програми розробки дальнього бомбардувальника нового покоління. Крім того, B-1B регулярно проходили модернізацію та їх технічний стан не викликає у військових нарікань. Вперше було прийнято рішення про продовження термінів служби бомбардувальників B-52 Stratofortress і B-2 Spirit.

Читайте також:

У Росії починаються масштабні навчання "Схід-2010"

Росія відправила надзвукові бомбардувальники в унікальний політ

Розсекречені дані: російські ядерні бомбардувальники щомісяця вторгаються до Британії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: