Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Зімбабвійці хочуть відставки 93-річного президента, який править країною вже 37 років.

Тисячі людей вийшли на вулиці столиці Зімбабве Хараре вітати армію, яка з середи утримує під домашнім арештом президента Роберта Мугабе.

Вони зажадали відставки 93-річного президента, який править країною вже 37 років, повідомляє Reuters.

ВідеоСпроба президента Зімбабве передати посаду своїй дружині обернулася державним переворотом

Як повідомляє ВВС, в святковій юрбі піднесений настрій. Демонстранти обіймаються з солдатами і розсипаються в подяках.

"Від імені всіх зімбабвійців ми говоримо нашій армії: "Величезне вам спасибі за мирне втручання", - сказав один з учасників протесту.

"Народні маси Зімбабве мають вже сказати:" Мугабе, йди! І не сьогодні, не завтра, а вчора. Ми чекаємо не дочекаємося прощання. Для нас це - початок нового життя", - каже один з учасників мітингу.

Протести в Зімбабве проти Мугабе_12
Reuters

За словами ще одного протестувальника, суботня акція покликана "покласти край авторитарному правлінню". "Час повернути Зімбабве собі", - сказав він.

Військові утримують Мугабе з середи. Деякі міністри його кабінету затримані. Армія домагається добровільної відставки беззмінного лідера країни. Того ж вимагають правляча партія ЗАНУ-ПФ, впливова Асоціація ветеранів війни та ліберальна опозиція.

Фотогалерея Криза у Зімбабве: військові захопили телерадіокомпанію і погрожують "вічному" президенту (6 фото)

Армія втрутилася в ситуацію після того, як Мугабе минулого тижня звільнив свого давнього соратника, 75-річного віце-президента країни Еммерсона Мнангагву, якого сприймали як можливого наступника.

Звільнення побічно підтвердило побоювання, що 93-річний лідер хоче передати владу своїй дружині Грейс, яка на 40 років молодша за нього.

Водночас самі військові заперечують звинувачення в державному перевороті і продовжують вважати Мугабе головнокомандувачем.

У п'ятницю він вперше з'явився на публіці. На випускній церемонії в Відкритому університеті Хараре Мугабе вручив дипломи, ні словом не обмовившись про свій домашній арешт.

Залиште свій коментар

Вибір редакції