Початок Рамадана на півдні Таїланду відзначили терактами

Вибух бомби стався в суботу, 22 серпня, на дорозі в провінції Яла, по якій перемізувалася група службовців, які займалися розслідуванням більш раннього теракту.

Священний для мусульман місяць Рамадан розпочався на півдні Таїланду з терористичних актів. Терористи організували вибух, в результаті якого загинули три людини, стільки ж цивільних осіб були застрелені бойовиками. Територія в південній частині Таїланду, що межує з Малайзією, яка тривалий час є місцем протистояння мусульманської більшості з урядовими силами.

Вибух бомби стався в суботу, 22 серпня, на дорозі в провінції Яла, по якій перемізувалася група службовців, які займалися розслідуванням більш раннього теракту. Загиблі, цивільні добровольці сил безпеки, були вбиті на місці (Таїландський уряд використовує допомогу збройних добровольців при спробах врегулювати ситуацію в неспокійному регіоні). Ще двоє добровольців і два штатних співробітника міністерства внутрішніх справ були поранені в перестрілці, яка розпочалася після вибуху.

Кілька людей були обстріляні з рухомих автомобілів в ніч з п'ятниці і в суботу. У провінції Наратхіват були застрелені урядовий інформатор і мусульманин, який нещодавно перестав співпрацювати з бойовиками, а в провінції Паттані - заступник сільського старости, також мусульманин. Крім того, напередодні початку Рамадана, тобто в п'ятницю, в Наратхівате під час вибуху бомби загинули двоє військовослужбовців, двоє цивільних осіб були застрелені.

В цілому після початку збройного протистояння в 2004 році в провінціях Наратхіват, Паттані, Яла і частково Сонгкхла загинули 3,7 тисячі чоловік. Об'єктами нападів бойовиків є не тільки буддисти, але і їхні власні одновірці-мусульмани. Неспокійний регіон був автономним ісламським султанатом у складі Малайзії аж до 1902 року, коли його анексував переважно буддійський Таїланд. Як правило, жертвами атак сепаратистів стають військові, службовці органів безпеки, а також цивільні особи - наприклад, вчителі та працівники каучукових плантацій.

Читайте також:

У мусульман розпочався Рамадан

Іслам забороняє мусульманам ядерну зброю

За кілька місяців ядерна зброя з’явиться у десятках нових держав

Клінтон попередила, що ядерна зброя зробить Іран слабкішим

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: