Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вивезених із Уханя австралійців поселять на острові

Вивезених із Уханя австралійців поселять на острові

Острів Різдва віддалений від Австралії на 2 тисячі км.

Прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон заявив, що з епіцентру коронавірусу, китайського міста Ухань, австралійців евакуюватимуть на острів Різдва за 2 тисячі км від материка.

Про це повідомляє "BBC Україна".

"600 евакуйованих жителів Австралії відправлять на два тижні на острів Різдва", - цитує видання слова прем'єра Австралії.

Острів Різдва розташований ближче до Індонезії, ніж материкової Австралії.

З 2003 року Австралія утримує на ньому біженців в умовах, які критикує ООН.

29 січня своїх громадян з Уханя евакуювали США та Японія. Ряд інших країн також заявили, що розробляють плани евакуації своїх співгромадян з Уханя через швидке поширення коронавірусу.

Станом на 29 січня заражених китайським коронавірусом по всьому світу понад 6 тисяч, 132 людини померли. Це більше, ніж кількість хворих на пневмонію, яка була зафіксована в Китаї в 2003 році. Тоді за дев'ять місяців захворіли 5 327 осіб. 

Поширення в світі китайського коронавірусу, інфографіка 29 січня
ТСН.ua

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

коронавірус з Китаю, симптоми
ТСН.ua

Відео Коронавірус із Китаю: що наразі відомо і чи варто панікувати

Замість родинного кола – квиток і валіза. У китайському 15-мільонному місті Тяньцзінь – військовий стан, закриті вокзали і аеропорти, перекрито сполучення. Катастрофічно не вистачає лікарняних лІжок, додаткова лікарня будується за рекордні терміни. Станом на цю мить відомо про 106 жертв вже не тільки в Китаї, і число це стрімко збільшується. Автократична влада достатньо закритого Китаю – зазвичай стримана на офіційні коментарі – не приховує, що ситуація не контрольована. Посольства багатьох країн намагаються евакуювати своїх громадян з Піднебесної. Все це створює в нашій уяві картину абсолютного жаху, частково достатньо справедливо. Розберімося разом у словах і фактах.   

Коронавірус із Китаю: що наразі відомо і чи варто панікувати

Залиште свій коментар

Вибір редакції