"Подарунок від Росії": слова депутата Держдуми РФ щодо Казахстану спровокували гучний скандал

"Подарунок від Росії": слова депутата Держдуми РФ щодо Казахстану спровокували гучний скандал

Фото: Associated Press

МЗС Казахстану викликало російського представника.

Голова комітету з освіти і науки Держдуми Росії В'ячеслав Ніконов в телеефірі заявив, що, мовляв, велика частина території Казахстану фактично була подарована Росією. Це спровокувало скандал.

"Казахстану просто не існувало, північний Казахстан взагалі не був заселений. Вони існували, але набагато південніше. І, власне, територія Казахстану - це великий подарунок з боку Росії і Радянського Союзу", - заявив Никонов.

МЗС Казахстану викликало тимчасового повіреного в справах РФ Олександра Комарова через слова Ніконова, пише "Медуза". Казахстан передав Росії дипломатичну ноту, в якій висловлювалося здивування такими публічними висловлюваннями з боку офіційної особи.

"Почастішали провокаційні випади деяких російських політиків щодо Казахстану, вони завдають серйозної шкоди союзницьким відносинам. МЗС Казахстану очікує адекватну оцінку російською стороною подібних висловлювань і закликає вжити заходів щодо недопущення надалі заяв такого роду від державних діячів Російської Федерації. Російському дипломату була передана нота з позицією МЗС Казахстану", - підкреслили у відомстві.

"Медуза" звертає увагу, що учасники ефірів політичних ток-шоу на федеральних телеканалах Росії регулярно міркують про те, що колишні радянські республіки повинні бути вдячні РФ за свої території або вкладені в них за часів СРСР ресурси. Найчастіше подібні оцінки стосуються України. Зазвичай офіційна влада Росії на такі висловлювання не реагує.

Президент Казахстану звільнив із посади спікера парламенту доньку Нурсултана Назарбаєва

Президент Казахстану звільнив із посади спікера парламенту доньку Нурсултана Назарбаєва

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
34к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація