Подих Кремля: різниця життя між Фінляндією і РФ і чому росіяни штурмують місцеві магазини

Фіни зміцнюють кордони і думають про НАТО.

Аландські острови - маленька фінська автономія, на якій лежить велика тінь Москви. Як йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень, тривалий час тут заправляла Російська імперія, а тутешня столиця Марієнхамн носить ім'я російської імператриці. Та найбільшу нервозність викликає безперевний інтерес Росії до автономії.

Розслідування стартувало з материкової частини Фінляндії. Ідеальна траса Гельсінкі - Ваалімаа швидко доводить до фінсько-російського кордону, де у місцевих магазинчиках люблять скуплятися росіяни, які приїздять сюди на закупи спецавтобусами кілька разів на день. Скрізь можна чутно російську: росіяни нагрібають каву, чай, побутову хімію і молочку.

В одному з супермаркетів майже у всіх продуктів закінчується тремін придатності, тому ціни на них суттєво знижені. Самі фіни такого не купують, та товар не пропаде. Раніше біля контрольно-пропускного пункту на російсько-финському кордоні колись стояли тисячі автівок, а на здоровезних майданчиках стояли фури із товаром. Після нападу на Крим і Донбас купівельна спроможність росіян різко пішла до низу, тому тут порожньо.

Слід нагадати, що Фінляндія теж підтримала санкції проти Росії. Після цього в цьому районі закрилися кілька заводів, що працювали на російський ринок, а безліч людей втратило робочі місця. Утім, машини по той бік кордону, стоять у черзі навіть не через нижчу ціну, а через відсутність товару на батьківщині. Кремль заборонив завезення європейського добра.

ВідеоЯк Фінляндії живеться із горесусідом Російською Федерацією

Наразі фіни самі зміцнюють свій кордон. Всьому світу відоме їхнє вміння захищати кордони - лінія Манергейма довжиною 135 кілометрів стала легендою спротиву маленької Фінляндії проти Московської імперії.  Під час Другої світової війни Росія окупувала 11% фінської землі. Зараз добре видно, де Росія, а де Європа. До самої лінії кордону у фінів акуратні доріжки і смарагдові фермерські поля з запакованими снопами. Жоден метр землі не пропадає просто так. Водночас на російській території - непролазна цивілізація.

Втім, дуже нужденним ці хащі - не перепона. Інколи фінські прикордонники ловлять росіян, які втікають від російського нещастя.

На кордоні не побачиш міцних фортифікаційних споруд, але фіни встановили камери спостережння та обладнання для сигналів тривоги. Усе інше приховане від зайвих поглядів. Влада країни все частіше говорить про вступ до НАТО. Цьому сприяє і зростання підтримки серед населення.

Галина Сергєєва, Іван Павлович, із Фінляндії, спеціально для ТСН тиждень, 1+1.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: