Подробиці арешту Младіча: перші зізнання і фото постарілого генерала

Ратко Младіч відчутно постарів і має проблеми зі здоров'ям. На допиті пояснив, чому не чинив опору: "не хотілося вбивати хлопчаків, які прийшли мене брати".

Ратко Младіч
politika.rs
Ратко Младіч - у 1995-му і в 2011-му
Головною світовою новиною став арешт генерала Ратко Младіча – колишнього командувача армією боснійських сербів, який був найбільш розшукуваним військовим злочинцем на території колишньої Югославії. Наступного дня після його затримання ЗМІ публікують нові подробиці арешту, перші зізнання і фотографії Младіча.

Сербська газета "Політика"опублікувала у свіжому номері першу фотографію 69-річного Ратко Младіча після арешту. На знімку - літня людина, не схожа на відомі зображення Младіча 1990-х років, де він, як правило, зображений у військовій формі.

Крім того, стали доступні фото із суду, куди був доставлений Младіч після затримання. У п'ятницю, 27 травня, він знову з'явиться в суді, який буде вирішувати питання про екстрадицію генерала до Гааги.

За даними сербських джерел, Младіча затримали в будинку його родича Бранко Младіча в селі Лазарево, в 70 кілометрах від Белграда. Операція почалася о 5:30 ранку.

На відміну від затриманого три роки тому екс-лідера боснійських сербів Радована Караджича, який до невпізнання змінив зовнішність, відростивши вуса й довгу бороду, генерал виглядав як звичайно, тільки сильно постарів.

Виявилося, що у нього паралізована рука. Якого-небудь опору він не чинив.

Генерал на допиті пояснив, чому при арешті він не використав свої два пістолети, - за визнанням Младіча, йому "не хотілося вбивати хлопчаків, які прийшли мене брати".

Також на допиті Младіч неодноразово повторював, що не визнає гаазький трибунал.

Судячи з усього, зараз у Младіча проблеми зі здоров'ям. За даними сербської преси, під час арешту генерал мав при собі велику кількість ліків.

Зі зрозумілих причин він не звертався до лікарів, йому доводилося займатися самолікуванням. У будівлі Спеціального суду, де його утримують, за ним постійно спостерігають лікарі. Саме від медиків залежить його подальша доля – група спеціалістів має обстежити Младіча і вирішити, чи здатний він брати участь у слуханнях про його можливу екстрадицію до Гааги.

Ратко Младіч командував армією боснійських сербів під час війни на Балканах на початку 1990-х років.

Його звинувачують у низці військових злочинів, зокрема геноциді 8 тисяч мусульман у Сребрениці, загибелі близько 12 тисяч людей в результаті блокади Сараєво, захопленні заручників і навіть тероризмі.

З того часу як у 1995 році Гаазький трибунал видав ордер на арешт генерала, за ним оголосили справжнє полювання. Було проведено кілька спецоперацій із його затримання, проте Ратко Младіч залишався невловимий - незважаючи на те що за його затримання було обіцяно винагороду в 10 мільйонів євро. Утім, вся зазначена сума залишиться в бюджеті Сербії: Младіч був затриманий в ході спецоперації, а не за заявою третьої особи.

Читайте також:

Через погане самопочуття Младіча суддя припинив його допит

Младіч постав перед судом у Белграді

Президент Сербії оголосив про арешт Ратко Младіча

Караджич поклав відповідальність за війну в Боснії на місцевих мусульман

ВідеоПерші кадри постарілого генерала Младіча

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: