Подружжя з США затримали за торгівлю ядерними секретами

В Америці затримали подружжя, яке звинувачують у торгівлі ядерними секретами. Обидва мали до них доступ, в тому числі до документів про конструкції і виробництво ядерної зброї.

Подружній парі з американського штату Нью-Мексико пред'явлені звинувачення в спробі продати ядерні секрети агентові ФБР, який видавав себе за представника спецслужб Венесуели.

75-річний уродженець Аргентини Педро Маскероні (Pedro Mascheroni) з 1979 по 1988 роки працював вченим в дослідницькому ядерному центрі в Лос-Аламосі, поки його не звільнили за критику принципів фінансування ядерної програми США. Його дружина Марджорі Маскероні (Marjorie Mascheroni) працювала в тому ж центрі технічним редактором з 1981 по 2010 роки.

Як вказується в матеріалах справи, обидва мали доступ до ядерних секретів, в тому числі до документів про конструкції і виробництво ядерної зброї.

У березні 2008 року Маскероні зустрівся з передбачуваним венесуельським агентом і запропонував тому допомогу у створенні в Венесуелі атомної бомби за десять років, а також консультації в галузі ядерної енергетики. Він попросив за свої послуги 800 тисяч доларів і поцікавився, чи зможе отримати громадянство Венесуели.

У липні 2009 року Марджорі Маскероні допомогла чоловікові написати якийсь документ, що містив секретну інформацію про ядерну галузі США. Педро Маскероні відніс папери в потаємне місце, де його повинен був забрати агент ФБР, який вдавав з себе венесуельця.

Подружжя Маскероні була заарештоване в п'ятницю. Спецслужби або влада Венесуели до справи ніякого відношення не мають, підкреслили в міністерстві юстиції США.

Педро Маскероні втратив роботу в ядерному центрі в Лос-Аламосі після того, як нескінченно скаржився на відсутність фінансування свого проекту. Спочатку його перевели до іншого відділу, потім позбавили допуску до секретних документів, а в підсумку звільнили.

Читайте також:

СБУ віддала Росії шпигуна, щоб підтвердити добросусідські відносини

Німеччина викрила чергового "російського шпигуна"

Першовідкривача структури ДНК звинувачували в шпигунстві на СРСР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: