Погано переписана історія

У Греції відкликали підручник історії, зміст якого викликав незадоволення ряду політиків.

Міністр освіти і сповідань Греції Евріпідіс Стіліанідіс оголосив у вівторок про відкликання підручника з історії для шостого класу середньої школи, зміст якого викликав різке незадоволення політиків, частини академічного співтовариства та православної церкви.

"Нове покоління не може бути піддослідним кроликом... Ми відкликали підручник після серйозних побоювань, які висловив щодо його змісту інститут педагогіки," - сказав Стіліанідіс журналістам в Афінах.

За його словами, міністерство розпорядилося надрукувати новий тираж підручника історії для шостого класу в старій редакції, яка використовується в грецьких школах уже 17 років.

Новий підручник, який планувалося використовувати в школах для навчання 11-річних дітей з вересня, викликав у Греції політичний скандал.

З різних причин різко проти книги висловилися і ліберальне академічне співтовариство, і Елладська православна церква, і ультраправі політичні сили.

Автори підручника виступали категорично проти будь-якої зміни тексту, стверджуючи, що це порушить свободу їх дослідницької творчості. Інша сторона обвинувачувала авторів, перш за все, в зайвій політкоректності та лакуванні важких сторінок новітньої грецької історії, наприклад, грецько-турецької війни 1919-1922 року.

Церкві не подобалося, що автори підручника ніяк не відзначили її роль у національно-визвольній боротьбі проти турецького ярма.

Ультраправа партія ЛАОС, за підсумками виборів, що 16 вересня вперше опинилася в парламенті, вимагала негайного відгуку "непатріотичного" підручника.

Колишній міністр освіти Марієтта Яннаку заявляла, що підручник буде виправлений і надрукований у новій редакції. Проте з початком шкільного року книга так і не з'явилася в класах, а сама Яннаку не була вибрана до парламенту і втратила міністерське крісло.

Рішення уряду відкликати суперечливий підручник викликало суперечливу реакцію політичних сил Греції. Зокрема, представники правлячої правоцентристської партії "Нова Демократія" назвали це рішення вірним, не приховували задоволення і ультраправі з партії ЛАОС.

Провідна опозиційна партія ПАСОК обвинуватила власті в непослідовності при ухваленні рішень щодо підручника. На думку парламентської фракції лівих радикалів, уряд пішов на невиправдані поступки ультраправим.

А Комуністична партія Греції заявила, що даний крок був зроблений через протидію "націоналістів і космополітів". Загальний напрям підручників історії комуністів, як і раніше, не задовольняє.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: