Погляд з Єгипту: чому єгиптяни вважають Шарм-ель-Шейх найбезпечнішим курортом, а ІД – армією найманців

Дата публікації
Погляд з Єгипту: чому єгиптяни вважають Шарм-ель-Шейх найбезпечнішим курортом, а ІД – армією найманців

flashbox.com.ua

ТСН.ua поспілкувався з людьми, для яких Київ та Каїр однаково близькі. Вони розповіли, якою бачать ситуацію на Синайському півострові.

Жодних підвищених загроз єгиптяни не відчувають / ТСН.ua
Падіння російського літака Airbus A321 на Синайському півострові перетворило Єгипет в очах іноземців з популярного курорту на небезпечну зону. З країни спішно евакуюють туристів, а країни Заходу одна за одною називають цю подію терактом.

Водночас на тлі падіння цін, українці вишикувались у черги за дешевими путівками. Україна не скасовувала сполучення з Єгиптом, адже не знайшла підвищених небезпек у перельотах. ТСН.ua вирішив запитати людей, для яких Єгипет – другий дім. Подружня пара Олександра та Ахмед їздять на батьківщину чоловіка по кілька разів на рік. Батьки Ахмеда живуть у Каїрі, рідна тітка – неподалік місця, де впав літак. Чому не бачать жодних небезпек у подорожах до Єгипту та почуваються там безпечніше, ніж у Києві, чому всю відповідальність за катастрофу літака покладають на Росію, як дають раду біженцям з Сирії та чи відчувають загрозу від "Ісламської держави", вони розповіли нашому сайту.

Про катастрофу Airbus A321

- Що ви думаєте про найпоширеніші версії катастрофи літака?

- (Ахмед) Ми були шоковані, коли почули про катастрофу. Це вперше, коли в Єгипті сталася така аварія. Американська та британська влада одразу заявили, що у літаку була бомба. Але ми впевнені, що це не так. Коли було знайдено весь багаж пасажирів, на ньому не було жодного сліду від займання, він був цілий – як так могло статися, якщо це бомба?

Інші люди кажуть, що це була атака "Ісламської держави". Та це також неправда – літак летів дуже високо, а у бойовиків немає такої зброї.

Ми впевнені, що проблема була в літаку – він був старим, довго експлуатувався. Але їм невигідно говорити про власні проблеми.

Про туризм

- Що ви думаєте про скасування всіх рейсів до Єгипту з Росії?

- (Ахмед) Мені здається, це зроблено, аби зруйнувати економіку Єгипту. Росія хоче прикрити свою провину, а це негативно позначується на туризмі.

- Чому Росія хоче зруйнувати економіку Єгипту?

- Ні, не Росія хоче зруйнувати економіку. Росія просто хоче прикрити свої проблеми, але це дуже погано позначується на туризмі між країнами. Але у Єгипті все спокійно і безпечно. Саша бачила, у нас дуже високий рівень безпеки.

- (Олександра) Якщо ми порівняємо рівень безпеки в Україні та Єгипті – роботу правоохоронців, армії, інших безпекових структур - то у Єгипті рівень набагато вищий. По всій країні багато блокпостів. Я знаю напевно, що Шарм-ель-Шейх – найбезпечніше місто в усьому Єгипті. Він дуже добре контролюється і поліцією, і армією.

Нещодавно ми були у торгівельному центрі у Києві і мені подумалось – зараз може статись будь-що, ми зовсім незахищені. Зовсім по-іншому я відчуває себе у єгипетських торгівельних центрах – на вході стоять металошукачі. Ти не можеш пронести металеві пристрої всередину – все перевіряють.

В аеропортах Єгипту ввели подвійну перевірку багажу зусиллями пасажирів

В аеропортах Єгипту ввели подвійну перевірку багажу зусиллями пасажирів

- А про які блокпости ви говорите?

- (Ахмед) Це блокпости від поліції та від армії. Дорога з Каїру до Шарму – це пустеля. І по цій дорозі облаштовано багато пунктів пропуску. Якщо щось трапиться на цій дорозі, то з найближчого блокпосту правоохоронці швидко будуть на місці.

- Коли ви переїжджаєте з міста до міста, на цих блокпостах зупиняють машини?

- (Олександра) Так, вони зупиняють всі машини, особливо якщо в салоні є іноземці. Якщо службовці на блокпосту вже особисто знають водія, який часто їздить дорогою, його можуть не зупиняти. Але якщо в нього є пасажири – машину обов'язково оглянуть. Перевіряють все. Якщо у машині є туристи, тоді в багатьох випадках машину від блокпосту до блокпосту супроводжує поліцейський ескорт. Повірте, Шарм-ель-Шейх найбільш безпечне місто для туристів.

- А що ви можете сказати про Каїр? До нас доходять новини то про стрілянину, то про вибухи у столиці.

- (Ахмед) Так, дійсно кілька місяців назад був вибух у посольстві Італії. У нас діє угрупування "Брати мусульмани" - вони наче гілка "Ісламської держави". Вони живуть серед нас і хочуть захопити Єгипет. Однак, рівень контролю, встановлений в Єгипті, не дає їм зробити нічого.

- (Олександра) Я можу порівняти Каїр рік тому та Каїр цього року – різниця відчутна. Після того, як до влади прийшов новий президент, вулиці стали чистішими, а на автодорогах стало більше порядку – рух більш впорядкований. З одного боку ти бачиш, що правила посилились, а з іншого – люди стали більш чуйними та відкритими до інших.

- Turkish Airlines також скасували всі рейси до Єгипту, що ви про це думаєте?

- (Ахмед) Воно й не дивно, Туреччина – туристичний центр і таким чином завойовує єгипетських туристів.

- Як вся ця ситуація, зокрема скасування рейсів, позначиться на Єгипті?

- (Олександра) Ця ситуація позначиться не тільки на громадянах Єгипту і не тільки на економіці цієї країни. У Єгипті лише офіційно живе 34 тисячі росіян, які працюють у туризмі, і це тільки росіян. багато організацій та агенцій у всьому світі відправляють туристів до Єгипту, тож і на них ця ситуація позначиться.

(Ахмед) Єгиптян у туризмі працює близько 5 мільйонів. Звичайно, для них це буде важко.

Українські туроператори масово знижують ціни на путівки до Єгипту

Українські туроператори масово знижують ціни на путівки до Єгипту

- Що влада збирається робити? До яких кроків вдаватиметься?

- (Ахмед)Зараз країна намагається залучити більше туристів з арабського світу, залучає внутрішніх туристів до Шарм-ель-Шейху. Дуже зніжені ціни, як для туристів так і для громадян країни.

(Олександра) Дуже розумно було з боку влади розвивати туризм з інших країн, орієнтуватись не тільки на Росію. Орієнтуються на Італію, Китай, Британію та іншого туриста. Але втрата російських туристів, звичайно, дуже болюча для економіки.

- Чи можете дати якісь поради туристам, як зробити подорож безпечнішою?

Олександра та Ахмед розповіли, як ситуацію бачать у самому Єгипті

- (Ахмед) Я раджу їхати і їхати до Єгипту, відпочивати, розважатись і взагалі не переживати за свою безпеку. Їх захистять і влада, звичайні люди.

(Олександра) я була в Єгипті і у 2012 році, у 2013, коли були найбільш тривожні події, я була в Хургаді, була в Каїрі. Я не відчувала жодного дискомфорту.

- Людям безпечніше залишатись на території готелю, чи можна вільно подорожувати містами, переїжджати з міста до міста?

- (Ахмед) Якщо говорити про Шарм – це взагалі закрита з усіх сторін територія, ним можна пересуватись безпечно. Так само й всі туристичні міста.

- А які території небезпечні?

- (Ахмед) Туристів не пустять до Тоби – це на кордоні з Ізраїлем. Неможна їхати до Нувейби, але це далеко від туристичних центрів.

- Чи можливо взяти машину напрокат та переїхати з міста до міста туристу?

- (Ахмед) Ні, туристам можна переїхати з міста до міста лише літаком або автобусом. Причому автобус повинен мати документ з визначеною та затвердженою датою та часом виїзду. У автобусі 50 пасажирів, кожен туристичний автобус супроводжують дві машини супроводу. Всередині автобуса обов'язково 2-3 поліцейських. Розумієте, у нас дуже сильний контроль у аеропортах. Я не розумію, як хтось міг пронести бомбу в літак через всі перевірки.

Про біженців з Сирії

- До Єгипту переїхали багато біженців з Сирії. Ви відчуваєте якусь небезпеку, з цим пов'язану? Ви знаєте цих людей, бачите на вулицях?

- (Ахмед) Так, вони живуть з нами. Ми, єгиптяни, дуже гостинні – ми не питаємо, з якої країни люди, а бо якої релігії притримуються. Коли я востаннє був вдома, я гуляв у районі, де живуть сирійці, це дуже спокійне місце в Каїрі. І Саша там була, ми спокійно там гуляємо. Сирійці, вони як єгиптяни, вони не мають більше агресії, тому ми не хвилюємося. Я думаю, кращих умов, ніж в Єгипті, сирійські біженці не побачать.

Коли почались військові дії в Сирії, населення почало тікати і залишили свою країну, наче пустий будинок. Я не розумію, чому вони не захищали свої домівки. У Єгипті 8-мільйонів військових, а коли почнуться якісь атаки, то знайдеться 80 мільйонів, хто стане захищати країну.

- Багато сирійців хоче потрапити до Європи…

- (Ахмед) В мене є друг – він переїхав з Сирії давно, рік прожив з нами у Шармі, а потім поїхав до України і звідси за кращим життям до Західної Європи. Зараз він у Швеції і досі не має жодних документів. У Європі вони не мають будинків, живуть на вулиці. Саудівська Аравія запрошує до себе сирійців і дає їм роботу, але не на умовах біженців. Проте вони тікають до Європи, не думаю що там їм буде краще. Не тільки в Єгипті, в усіх арабських країнах сирійців радо приймуть.

Про загрозу "Ісламської держави"

- Чи відчуваєте ви небезпеку від "Ісламської держави"?

- (Ахмед) ІДІЛ діє лише з півночі. Ця територія, де відбуваються зіткнення, далеко від будь-яких населених пунктів. І там велика кількість армії Єгипту. Весь Синай у безпеці, ІДІЛ не має жодного шансу просунутись вглиб країни, оскільки наша армія дуже сильна. Там зосереджені великі сили – танки, інша важка техніка. Цілодобово вони відстрілюються та вбивають бойовиків "Ісламської держави". Серед єгиптян немає прихильників ІДІЛу.

(Олександра) Коли ми дізнались про падіння літака, ми передивились дуже багато інформації, в тому числі і арабських джерел. І ми впевнені, що проблема була в несправному літаку. Якщо б літак збили, тоді б він розвалився на більшу кількість шматків.

- Чому ви думаєте, що ІДІЛ не міг збити літак?

- (Ахмед) Якщо б ІДІЛ мав таку зброю, то він би давно збивав військові літаки. Вони літають там щодня, 24 години у повітрі, та вбивають бойовиків. В такому випадку, вони б направили свою зброю у першу чергу на військові літаки.

(Олександра) Я впевнена, що вся відповідальність лежить на російській авіакомпанії.

Нашу владу звинуватили інші країни – США, Британія, Туреччина.

Бойовики «Ісламської держави» показали бомбу, якою вони нібито підірвали російський лайнер

Бойовики «Ісламської держави» показали бомбу, якою вони нібито підірвали російський лайнер

- А чому Британія хоче зруйнувати Єгипет?

- (Ахмед) Прем'єр Британії зателефонував президенту Єгипту на другий день після катастрофи і заявив про бомбу на борту, і тоді ж Британія скасувала рейси до Єгипту. Вони хочуть захопити Синай – забрати в Єгипту. Британія хоче ввести свої війська, аби нібито "захистити британців".

- Якось на вас всі ці події позначились?

- (Олександра) Все те, що відбувається, накладає дуже важку пляму на мусульман. Для мусульман дуже важко стало отримати візу. Зараз навіть туристичну візу до Європи отримати майже неможливо, так само як і робочу. І раніше було важко, а нині – майже неможливо.

- (Ахмед) Через жорстокість бойовиків ІДІЛу тепер на всіх мусульман дивляться з осторогою. Але повірте, наша релігія не наказує нам вбивати. Коран каже – якщо ти вб'єш людину, то станеш вигнанцем, і не тільки ти, але й два наступних твоїх покоління. В Корані немає слів "атака", "меч". Релігія вчить нас бути добрими до людей, навіть якщо вони до тебе поставились недобре.

- Якщо релігія така мирна, то чому так багато груп чинять вбивства в ім'я Бога?

- (Ахмед) Якщо ви подивитесь відео з бійцями ІДІЛу, то побачите, що вони зовсім не схожі на арабів. Вони – кремезні, а також мають татуювання. Мусульмани не мають татуювань – це заборонено.

- Тоді хто ці люди?

- (Ахмед) Вони мають дуже прогресивну зброю та техніку, вони мають танки. Звідки ви думаєте, вони могли це отримати? Вони мусульмани – і атакують мусульман. Між Сирією та Ізраїлем всього 100 км, але чому ІДІЛ не зазіхає на цю країну? Там не мусульмани. Звідки в них така техніка в таких кількостях? Туреччина отримує нафту з Сирії – ось вам і гроші. Ізраїль оминають атаки – теж гроші. Нещодавно упіймали машину, яка везла гроші для ІДІЛу з Катару. Але головні в цій схемі – Сполучені Штати. Вони хочуть зробити з усією Середньою Азією те саме, що й з Іраком. Із своїми союзниками вони хочуть роздерибанити ці площі.

Протягом року США та інші країни бомбили ІДІЛ, але повірте, нікого там не вбили – їх лише ставало більше. Коли Росія почала бомбардування лише протягом місяця вже був результат.

Євросоюз допоможе Франції воювати з «Ісламською державою»

Євросоюз допоможе Франції воювати з «Ісламською державою»

Наступна публікація