Погляди спостерігачів розділилися

ПАРЄ І ОБСЄ заявляють, що вибори в Держдуму не відповідали стандартам Європи. Місія СНД навпаки називає їх "вільними і прозорими".

"На нашу думку, дані вибори не відповідали багатьом критеріям виборів, які прийняті в Європі. Тому ми не можемо назвати їх вільними", - заявив журналістам голова Парламентської асамблеї ОБСЄ Йоран Леннмаркер.

Голова місії спостерігачів ПАРЄ заявляє, що парламентські вибори в Росії "не були справедливими". Про це Люк ван ден Бранде заявив на прес-конференції в Москві.

"У країні відсутнє реальне розділення влади. Це були не такі вибори, а референдум на користь президента", - зазначив Люк ван ден Бранде.

"Як голова спостерігачів ПАРЄ повинен відзначити велику стурбованість, пов'язану з розвитком демократії в цій країні", - сказав він. Бранде продовжив, що "політична стабільність і розвиток повинні йти в ногу з процесом і не знижувати демократію, а підсилювати і укріплювати її". Він додав, що "при підготовці до проведення виборів були здійснені різні позитивні моменти, відмічено низку поліпшень". Разом з тим, додав глава місії ПАРЄ, "разом з цим були відмічені і негативні моменти, що стосуються таємниці голосування".

Раніше міжнародні спостерігачі неодноразово заявляли, що вибори в Росії проходили вільно і демократично.

У свою чергу, спостерігачі СНД визнали вибори в Держдуму демократичними, вільними і прозорими, йдеться в доповіді міжнародних спостерігачів від Співдружності за наслідками спостереження за підготовкою і проведенням виборів.

"Міжнародні спостерігачі від СНД вважають, що вибори депутатів Державної думи Федеральних зборів Російської Федерації, що відбулися 2 грудня 2007 року, відповідають нормам чинного в державі виборчого законодавства, загальноприйнятим підходам до проведення демократичних виборів. Спостерігачі визнають минулі вибори в Державну думу вільними і транспарентними", йдеться в документі.

Крім того, спостерігачі від СНД пропонують іншим міжнародним спостерігачам приєднатися до даної заяви. У складі місії спостерігачів від СНД були 132 людини з 10 країн.

За даними виборчкома за підсумками підрахунку майже 98% голосів, "Єдина Росія" набирає 64,1% голосів, КПРФ - 11,6%, ЛДПР - 8,2%, "Справедлива Росія" - 7,8%. У Держдуму проходять ці чотири партії - тільки вони подолали семипроцентний бар'єр.

ВідеоПогляди спостерігачів розділилися

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: