Показник смертності при авіакатастрофах знизився на 56%

Показник авіаційних катастроф в світі у 2008 році залишився на відмітці 0,81, тобто одна аварія на 1,2 млн. рейсів.

Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) повідомила у четвер, що кількість смертей при авіакатастрофах в 2008 році скоротилося до 502 осіб з 692 осіб, ніж роком раніше.

Таким чином, йдеться в повідомленні IATA, показник смертності знизився на 56% - до 0,13 померлих на мільйон перевезених пасажирів в порівнянні з 0,23 роком раніше.

Показник авіаційних катастроф в світі (що розраховується як число втрачених літаків, що працюють на двигунах західного виробництва, на мільйон перельотів) залишився на відмітці 0,81, тобто одна аварія на 1,2 млн. рейсів. Таким чином, цей індикатор погіршав в порівнянні з 2007 роком, коли він складав 0,75, тобто одна аварія на кожні 1,3 млн. польотів.

У 2008 році відбулося 109 катастроф в порівнянні з 100 роком раніше, кількість аварій з людськими жертвами збільшилася до 23 з 20.

В той же час показники безпеки у авіакомпаній, що входять в IATA, краще, ніж по галузі в цілому, наголошується в повідомленні. Число аварій авіаперевізників-членів асоціації минулого року склало 33, що дозволило показнику катастроф знизиться до 0,52 з 0,68 в 2007 році. Тобто у вхідних в IATA компаній була зафіксована одна аварія на 1,9 млн. рейсів.

"Безпека є пріоритетом номер один для галузі. Сьогоднішня статистика підтверджує, що подорож по повітрю є одним з безпечних шляхів, яким можуть слідувати люди", - заявив глава IATA Джованні Бізіньяні, слова якого наводяться в повідомленні.

У Північній Азії в 2008 році не було зафіксовано аварій літаків, в Північній Америці показник катастроф склав 0,58, в Європі - 0,42, в Азіатсько-тихоокеанському регіоні - 0,58. У Африці даний індикатор хоча і продовжував поліпшуватися другий рік підряд, проте, був украй поганим - 2,12.

Якнайгірший рівень показника був зафіксований в СНД - 6,43. Проте число літаків зарубіжного виробництва в цих державах достатньо низьке, через що декілька інцидентів можуть сильно напружити значення індикатора. Минулого року в СНД відбулися три аварії з участю західних літаків під управлінням місцевих авіакомпаній, тоді як в 2007 році інцидентів не було.

Також низька безпека наголошується в Латинській Америці - 2,55 і на Близькому Сході і Північній Африці - 1,89.

Членами IATA є близько 230 авіакомпаній, в цілому забезпечуючих 93% світових авіаперевезень.

Читайте також:

Нью-Йорк: десятки загиблих в авіакатастрофі

У Сіднеї літак врізався в житловий будинок

Винищувач впав на житлові будинки
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: