Публічне покарання різками та рейди. Як в Індонезії переслідують представників секс-меншинств

У вівторок, 23 травня, в провінції Ачех близько тисячі людей зібралося подивитися на публічне покарання різками за одностатевий секс.  

У суботу, 20 травня, в столиці Індонезії Джакарті поліція скоїла рейд на гей-клуб, заарештувавши 141 особу. А у вівторок, 23 травня, у провінції Ачех двоє людей були засуджені до публічного покарання різками за одностатевий секс. На площі, де відбувалося дійство, зібралося близько тисячі людей. Вони фіксували момент на мобільні телефони, знімаючи відео та роблячи фото, повідомляє Reuters.

Загалом гомосексуалізм не є забороненим в Індонезії. Утім останнім часом ЛГБТ-спільнота опинилася під тиском після того, як урядовці помітили сильну активність її членів.

Правозахисники та активісти висловлюють занепокоєність через переслідування меншин поліцією моралі і порушення недоторканності приватного життя.

Так, затриманих людей у Джакарті внаслідок поліцейського рейду звинуватили у порушенні законів щодо порнографії. 10 особам, включаючи власника закладу та його працівників, висунули звинувачення, а інших просто допитали. У своєму звіті правоохоронці розповіли, що приміщення клубу мало три поверхи. На першому розташовувався спортивний зал, на другому влаштовувалися стриптиз-шоу, а третій поверх слугував для інтимних утіх відвідувачів.

Відео В Індонезії поліція влаштувала рейд на гей-клуб та затримала майже півтори сотні осіб

Своєю чергою, у вівторок, 23 травня, у доволі консервативній провінції Ачех релігійна поліція виконала вирок, який винесли двом чоловікам, звинуваченим в одностатевому сексі: покарала 82 ударами різками кожного з них. Подивитися на покарання прийшло близько тисячі людей. Також дійство транслювали у прямому ефірі. Деякі присутні мали із собою плакати, якими люди висловлювали своє ставлення до скоєного: вони відкидали можливість існування спільноти геїв, лесбійок, бісексуалів та трансгендерів у провінції.

"Я сподіваюся, що більше не буде таких випадків гомосексуалізму, це шокує", - сказала 20-річна студентка Ені Трі Ретнанінгсі, яка дивилася як звинувачених б'ють різками.

Під час здійснення вироку натовп радів та плескав. Люди зібралися на площі біля мечеті у місті Банда-Ачех. Так, покарані стояли, похиливши голови донизу, а глядачі вигукували образи в їхній бік.

Крім того, щонайменше ще 8 інших чоловіків та жінок були покарані таким же методом за інші провини.

Людей били по спинах. Вони скрикували від болю з кожним ударом. Інколи покарання ненадовго припинялося, якщо людина сигналізувала, що їй занадто боляче.

Після завершення вироку людям допомогли зійти із платформи. Вони були вільні та могли повернутися до своїх родин.

Фотогалерея В Індонезії за одностатевий секс двох людей публічно покарали різками (15 фото)

Правозахисники засудили публічне покарання. Зазначимо, що вперше від 2014 року проти громадян були застосовані антигомосексуалістські закони у провінції. 

Провінція Ачех вже давно має репутацію найбільш консервативного регіону Індонезії. Це єдина область, яка має кримінальну відповідальність за одностатеві стосунки, і використовує ісламський закон, як його правовий кодекс на додаток до національного кримінального кодексу. Варто зазначити, що Ачех стала першою провінцією, яка прийняла іслам. 

За висновками правозахисників з організації Human Rights Watch, протягом 2016 року загалом публічно батогом було покарано 339 людей.

Хоча більшість населення Індонезії складають мусульмани, офіційно країна є світською. Утім відомі випадки, коли релігійна поліція провінції Ачех дорікала мусульманкам, які не носили хустки, або вдягали занадто тісний одяг, а також людям, які вживали алкоголь чи грали в азартні ігри.

Крім того, Ачех є єдиною провінцією, де дозволено здійснювати шаріат ісламського права відповідно до спеціальної угоди, яка була підписана 2005 року, щоб покласти край кривавому сепаратистському руху.

Залиште свій коментар

Вибір редакції