Молдовська влада зайнялась розвінчуванням радянського минулого

У Молдові відкриють музей депортацій і жертв тоталітарного режиму.

Кишинів, Молдова
Під музей виділять окрему будівлю
Уряд Молдови 30 червня оголосив про прийдешнє відкриття в Кишиневі музею депортацій і жертв тоталітарного режиму.

Музей буде розташований в центрі молдавської столиці, під нього виділять окрему будівлю. За рішенням уряду, новий музей стане філіалом Національного музею історії та археології.

Політологи називають рішення уряду логічним продовженням указу виконуючого обов'язки президента Молдови Міхая Гімпу про встановлення Дня радянської окупації. Згідно з указом, 28 червня по всій країні повинні були пройти траурні заходи і були приспущені державні прапори. 28 червня 1940 радянські війська увійшли в Бессарабію. На думку Гімпу, з цього дня почалися всі "трагедії нашого [молдавського] народу".

У відповідь на дії тимчасового президента партія комуністів Молдови зажадала в парламенті відставки Гімпу, але не була підтримана правлячим ліберально-демократичною більшістю і покинула залу засідань на знак протесту. Тим не менш, правляча більшість погодилася з тим, що указ Гімпу щодо Дня радянської окупації повинен бути скасований. У парламентській коаліції впевнені, що навіть якщо Гімпу відмовиться затверджувати скасування пам'ятної дати, то його указ буде скасований Конституційним судом Молдови.

Раніше 30 червня міністерство культури Грузії оголосило міжнародний відкритий конкурс на створення в Горі меморіалу жертвам сталінських репресій і "російської окупації". Пам'ятник повинен бути присвячений загиблим від дій радянської влади в 30х-50-х роках минулого століття, а також усім громадянам Грузії, які загинули під час збройного конфлікту з Росією в серпні 2008 року.

Читайте також:

Президент Молдови відмовився скасовувати День радянської окупації

Молдова оголосила війну комуністичному минулому

МЗС РФ розкритикувало заснування Дня радянської окупації у Молдові

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: