Політбачення. Як російські ЗМІ відреагували на перемогу Джамали

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Навіть українські глядачі віддали перевагу Лазарєву.

Тріумф Джамали на "Євробаченні" заскочив зненацька російські ЗМІ. Видання почали обгрунтовувати перше місце українки перемогою політики на конкурсі, наголошуючи, що більшість глядачів, навіть українських, віддали свої голоси за представника Росії Сергія Лазарєва. Проте деякі ЗМІ відверто зізнаються, що російська композиція значно поступається "1944".

ТСН.ua зібрала реакцію російських видань на перемогу України на пісенному конкурсі.  

Російське видання Russia Today виявилося небагатослівним щодо перемоги Джамали та її пісні "1944". Натомість у статті неодноразово наголошено, що українські глядачі віддали Сергію Лазарєву найбільшу кількість голосів, хоча професійне журі не оцінило російського виконавця жодним балом. Видання також приводить реакцію Лазарєва на перемогу України і власний виступ на конкурсі:

"Ми з самого початку розуміли деякі" особливості", так би мовити, в ставленні до нас. Але приємно, що вдалося зломити якийсь негатив до російських учасників, який був тут останні кілька років. Це всі знають, і мене попереджали, що останні два роки глядачі дуже негативно реагували на російських артистів, незважаючи на те, що вони виступали пристойно. А цього року мене підтримувала аудиторія, за мене проголосувала Європа", - цитує видання співака.

Russia Today також наводить реакцію соцмереж, розмістивши пости користувачів, які називають пісенний конкурс "Політбаченням" і зазначають, що цього року перемогла політика, а не музика.

Риа Новости поспішило опублікувати низку гучних заяв як щодо перемоги Джамали, так і майбутнього "Євробачення" в Україні. Видання опублікувало коментар так званого "віце-прем'єра" анексованого півострова Руслана Бальбека, який зазначив, що Крим підтримав би Джамалу, "… якби в її піснях не було політичного підтексту". "Сьогодні на "Євробаченні", будь ти найкращим вокалістом в світі, російське громадянство закриє тобі доступ до першого місця", - цитує видання Бальбека. Перший заступник голови комітету Держдуми з культури, російська актриса Олена Драпеко заявила, що  перемога "1944" – це результат інформаційної війни, а голова комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтин Косачов заявив, що проведення "Євробачення" в Україні поставить під удар її бюджет. У Раді Федерації також порекомендували Росії не їхати на конкурс у 2017 році.

Російське видання Дождь у статті про перемогу України зазначило, що Джамала написала "1944" сама, це дуже особиста пісня для співачки, яку мають почути якнайбільше людей не тільки в Україні, а й за її межами.

Лента.ру назвала боротьбу України та Росії за перемогу в конкурсі "музично-політичною". Але видання зазначає, що "1944" Джамали була дійсно кращою за "You are the only one" Лазарєва.

"Навіть якщо українська сторона і Європа, яка до неї примкнула, і справді вирішили музично вразити Росію, то треба зауважити, що вони вибрали ефектну композицію, - визнає видання. - А ось Росія при всьому своєму композиторському розмаху висунула пісню, запам'ятати яку взагалі неможливо. Запам'ятовується тільки, що під час її виконання Лазарєв ходив по стіні - і все".

А в "Московському комсомольці" російський музичний критик Артур Гаспарян, який ще до фіналу назвав пісню Джамали найкращою на "Євробаченні", у своїй статті написав, що перемога українки була неочікуваною, але справедливою.

Нагадаємо, що в сумі Джамала отримала балів: 534 бали - від журі, за новими правилами та - внаслідок голосування глядачів з країн-учасниць. Таким чином, Джамала стала другою співачкою, яка принесла Україні перемогу у "Євробаченні": дебютувала у цій ролі у 2004-му році запальна Руслана зі своїми "Дикими танцями". До останнього букмекери пророкували перемогу представнику Росії Сергію Лазарєву, а Джамала була на третьому місці, згідно із їхніми даними.

Фотогалерея Як Джамала йшла до перемоги на конкурсі "Євробачення 2016": фото та відео (10 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції