Політична криза на Мальдівах: армія оточила парламент, а опозиція домагається імпічменту президента

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Генпрокурор офіційно попередив про можливість заворушень в країні.

На Мальдівах військові оточили будівлю парламенту та заарештували двох опозиційних депутатів на тлі поглиблення кризи через відмову президента Абдулли Яміна звільнити політв’язнів.

Чисельні загони солдатів оточили парламент в Мале в неділю, 4 лютого, повідомляє Al Jazeera. Це сталося невдовзі після того, як опозиція запропонувала відправити у відставку генпрокурора та міністра оборони країни.

Так, Верховний суд цього дня вирішить, чи відсторонювати  чинного президента від обов’язків за невиконання свого розпорядження про звільнення ув'язнених лідерів опозиції.

Своєю чергою, генпрокурор офіційно попередив про можливість заворушень в країні.

"Ми отримали інформацію про те, що може статися те, що призведе до кризи національної безпеки", - сказав генпрокурор.

Він також заявив, що уряд отримав наказ про невиконання розпорядження в разі, якщо Верховний суд оголосить імпічмент президенту.

Об’єднана опозиція попередила про можливість захоплення влади на островах військовими, аби зберегти владу чинного президента. Також опозиціонери звинуватили генпрокурора в залякуванні суддів ВС.

Верховний суд раніше повернув мандати 12 депутатам з числа противників чинної влади, що дало шанси опозиції запустити процес імпічменту, отримавши більшість у 85 голосів.

ВідеоНа Мальдівах мітингувальники вимагають повернення президента

Однак двох з цих депутатів арештували в неділю незабаром після повернення на Мальдіви після місяців заслання. Поліція звинуватила їх в отриманні хабарів. Опозиціонер Ібрагім Мохаммед Соліх закликав в парламенті негайно звільнити затриманих колег.

"У відчайдушній спробі утримати владу, президент Ямін незаконно захопив владу: його генеральний прокурор незаконно взяв на себе повноваження Верховного суду, тоді як військовослужбовці захопили законодавчий орган", - додав він.

Очільник армії Ахмед Шиам, що підтримує президента, заявив, що військові "не будуть чекати і спостерігати, як Мальдіви переживають кризу".

Залиште свій коментар

Вибір редакції