Політична криза поставила Кот-д'Івуар на межу геноциду

Представник Кот-д'Івуар при ООН розповів, що більше 170 людей були вбиті тільки за те, що вони хотіли вийти на демонстрацію.

Кот-д'Івуар стоїть на межі геноциду, вважає Юсуфу Бамба, щойно призначений представником цієї західноафриканської країни при ООН.

Бамба заявив, що результатом триваючих політичних заворушень в його країні стали широкомасштабні порушення прав людини.

Колишній президент Кот-д'Івуару Лоран Гбагбо відмовляється йти з посади, незважаючи на те, що його суперник Алассан Уаттара визнаний світовим співтовариством переможцем президентських виборів, які відбулися у листопаді. Гбагбо продовжує наполягати на тому, що перемога Уаттара була незаконною. У результаті присягу глави держави склали обидва політики.

У середу Бамба, якого призначив Уаттара, офіційно прийняли у штаб-квартирі ООН. На прес-конференції він заявив, що Уаттара був обраний в результаті "вільних, чесних, прозорих, демократичних виборів". "Для мене дебати закінчені, тепер треба говорити про те, як і коли Гбагбо залишить посаду", - додав посол.

Бамба додав, що основний привід для занепокоєння нового президента - це "масові порушення прав людини" в останні кілька тижнів.

172 людини, за його словами, були вбиті "тільки за те, що хотіли брати участь у демонстраціях, підняти свій голос, захистити волю народу".

"Ми думаємо, що це неприйнятно. Таким чином, одна з ідей, яку я намагаюся донести під час діалогів, у яких беру участь, - полягає в тому, що ми на межі геноциду", - підкреслив новий представник Кот-д'Івуар при ООН .

На доказ своїх слів ін. розповів, що деякі будинки в його країні позначені символами, що відносяться до племінного походження їхніх мешканців, і його дуже непокоїть те, що може за цим послідувати. "Щось треба робити", - сказав Бамба.

Він додав, що сподівається поговорити з кожним членом Ради Безпеки ООН і "пояснити їм всю серйозність ситуації". "Ми сподіваємося, що ООН зуміє запобігти порушенням і не допустити того, щоб у народу вкрали його вибір", - підкреслив дипломат.

За кілька годин до цієї прес-конференції президенти трьох африканських держав - Беніну, Сьєрра-Леоне та Кабо-Верде – виїхали з Кот-д'Івуару, так і не зумівши примирити двох суперників.

Читайте також:

У Центральноафриканській республіці посмертно реабілітований диктатор-людожер Бокасса

Біля бази ООН в Конго бойовики тиждень ґвалтували 200 жінок та дітей

12-ту дружину короля Свазіленду за зраду оштрафували на стадо корів

Україна послала миротворців до Кот-д'Івуару

ВідеоПолітична криза поставила Кот-д'Івуар на межу геноциду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: