Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Політична криза у Молдові відкрила вигоди для Росії та небезпеки для України

Проросійські сили можуть захопити всю повноту влади в країні.

Масова втеча вчорашньої владної еліти Молдови - термінові чартери цього тижня покинули Кишинів і приземлилися в Москві, Одесі, Лондоні, іще кілька літаків у Стамбулі, йдеться у ТСН.Тиждень.

Це сталося зразу після того, як уряд Демократичної партії оголосив про відставку, а сама Демпартія заявила про перехід в опозицію.

Схоже, просто на наших очах розгорілася неймовірна політична драма зі зміною режиму, неприродними союзами і бунтівними людьми на вулицях.  У Молдови дуже схожа із нашою біда із назвою "Росія", і окупована російськими військами територія Придністров'я.

У неї дуже схожа міжнародна позиція: вектор на Євросоюз і НАТО, асоціація з ЄС і безвіз. І в неї дуже схожі системні хвороби: корупція, а отже бідність і масова міграція. А ще в неї дуже схожа загроза: Кремль побачив можливість захопити офіційний Кишинів без гармат і узяти парламент.

ВідеоЗ Молдови після відставки уряду почалась масова втеча політиків в Росію та Україну

Термінові чартери покинули Кишинів і приземлилися в Москві, Одесі, Лондоні. Це сталося зразу після того, як уряд Демократичної партії оголосив про свою відставку, а сама Демпартія заявила про перехід в опозицію. Схоже, просто на наших очах розгорілася неймовірна політична драма.  

З Молдови після відставки уряду почалась масова втеча політиків в Росію та Україну

ТСН.Тиждень уважно стежив за тим, що відбувається в молдован. І можливість такого розвитку подій передбачали ще три місяці тому. Панівна Демократична партія з проєвропейськими гаслами настільки погрузла в корупції, що після парламентських виборів знайти союзників для коаліції не змогла. І фактично втратила право на уряд і владу

Іще одна схожість з Україною -  це Конституційний суд. Він там наухвалював стільки дивних рішень, що після втечі старої влади тепер стоїть питання про розслідування діяльності цього органа і самих суддів.

І нарешті - неприродний союз. Президентом Молдови є любитель Росії Ігор Додон. Тож він і його проросійська партія соціалістів домовилися з учорашніми непримиренними суперниками: проєвропейським блоком ACUM. Що перекладається словом "зараз". У результаті прем'єр-міністром стала проєвропейська Майя Санду, а спікером проросійська соціалістка Зінаїда Гречани.

Нові керівники Молдови звинуватили минулу владу в масових розкраданнях державних коштів і пообіцяли покарати. Ось чому, можливо, так масово злітали термінові чартери.

До речі, через українську Одесу проклав свій маршрут у Швейцарію товариш і партнер Петра Порошенка, так званий "господар" Молдови олігарх Влад Плахотнюк. Його речники заявили, що це лиш на кілька днів - така собі планова поїздка до родини.

Так чи інакше, але розміри корупції за старого режиму мали справді допекти всім міжнародним  партнерам молдован. Бо новий, украй неприродний союз, підтримали і Москва, і Вашингтон, і Румунія, і Євросоюз.  Україна заявляти свою позицію не захотіла. Наша дипломатія вже обпеклася на виборах у Сполучених Штатах і не хоче повтору.

Утім, ситуація для нашої держави може стати вкрай небезпечною. Термінове розширене засідання Ради нацбезпеки і оборони України і посилення військової готовності має всі підстави. Бо йдеться про другий за довжиною після Росії кордон. Він має 1202 кілометри і пролягає в трьох областях: Чернівецька, Вінницька, Одеська. При цьому майже півтисячі кілометри - припадає на нашпиговане російською армією Придністров'я.

І саме Росія може отримати кінцеву вигоду від такого молдавського сценарію: із відомою нам назвою "федералізація". Тепер друзі Москви соціалісти мають усі шанси зробити прозахідну Майю Санду лише обличчям уряду, водночас захопивши всю повноту влади. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції