Політична криза в Албанії: президент скасував вибори, а прем'єр назвав рішення недійсним

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В країні тривалий час йдуть масові антиурядові протести.

В Албанії загострюється політична криза. Прем'єр-міністр Еді Рама в неділю, 9 червня, оголосив, що муніципальні вибори відбудуться у країні 30 червня, як і було заплановано, повідомила агенція dpa.

Днем раніше президент країни Ілір Мета заявив про скасування голосування. "В нинішніх умовах неможливі справжні демократичні та репрезентативні вибори", - заявив він.

Рама назвав цей крок президента "недійсним". "Ілір Мета вчора вирішив свою долю і позбувся права залишатися на посаді", - заявив прем'єр, передає TV Klan.

Конституційний суд Албанії, який відповідає за вирішення таких конфліктів, не може втрутитися в ситуацію, оскільки в ньому вже понад рік немає кворуму.

Мета оголосив про скасування виборів на тлі жорстких протестів проти уряду країни, які тривають з лютого цього року. Остання протестна акція відбулася 8 червня. Опозиція вимагає проведення нових виборів і відставки Рами, який обіймає посаду з 2013 року. Правлячу Албанську соціалістичну партію та її голову звинувачують у фальшуванні результатів виборів та корупції.

Республіка Албанія з населенням в 2,9 мільйона осіб є однією з найбідніших держав Європи. Наприкінці травня Європейська Комісія порекомендувала країнам-членам Євросоюзу почати переговори з Албанією про її вступ до блоку.

ВідеоВ Албанії десятки тисяч протестувальників вимагають парламентських виборів і відставки прем’єра

Опозиція звинувачує Еді Раму, який при владі вже понад 6 років, та правлячу соціалістичну партію у корупції та зв’язках з організованою злочинністю. Мирні мітинги завершилися сутичками з поліцією. Постраждало 13 людей, серед яких як мітингарі, так й поліціянти.

В Албанії десятки тисяч протестувальників вимагають парламентських виборів і відставки прем’єра

 

Вибір редакції