Політична шевелюра: чому зачіски світових політиків часто провокують скандали

Політична шевелюра: чому зачіски світових політиків часто провокують скандали

Борис Джонсон / Фото: Getty Images

Здебільшого, зовнішність політика - лиш причина придивитися до його дій.

Цього тижня неслухняний чуб прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона став ще відомішим. Після того, як британському прем'єру довелося вибачитися перед співгромадянами. І навіть запевнити, що в кабінеті він зберігає гребінець і регулярно причісується. Цю ситуацію довелося залагоджувати представникам прем'єра.

ТСН дослідила, чиї шевелюри ще давали привід не тільки для гучних скандалів, але й фінансових розслідувань, і чого варто повчитися українським політикам. Про це йдеться 20 грудня в сюжеті ТСН.Тижня.

Чуприна британського прем'єра - постійний предмет критики таблоїдів, і уваги впливових світових ЗМІ. Британська преса розгадує мало не щодня стратегічне питання: "Куди ж дме вітер волосся Джонсона?" Бо з акуратним "хаєром" Бориса зафіксували, схоже, лишень раз за усю політичну кар'єру - на прийомі в королеви. А далі - не припиняли кпинити прем'єра за нечупарство на голові. Настільки, що нещодавно Джонсону довелося схиляти голову у вибаченнях перед репортером і його матір'ю.

Ситуацію із його чубом так "розчесали", що офіційні прем'єрські речники змушені звітувати перед нацією: "Зачіска Джонсона вийшла з-під контролю". А журналісти, через джерела на Даунінг-стріт, кинулися дізнаватися істину: керманич країни сам стрижеться, чи це якась "волосяна диверсія"?

Герхард Шредер

Зачіска політика - це не стільки об'єкт жовтої преси, як справа національної ваги та навіть суддівського контролю. Такий прецедент у політичному світі спричинив Герхард Шредер. Зараз він ТОП-менеджер російського "Газпрому", близький друг Путіна. Про свою зачіску він міг би сказати десь так: "Вона поєднує сучасність і минуле".

На кадрах, зафільмованих у Києві в 2001-му, Герхард Шредер, тоді ще канцлер Німеччини, випиває з українським президентом Леонідом Кучмою. Лисина останнього помітно дисонує в кадрі із густою, доглянутою і, головне, темною шевелюрою німця. Невдовзі після цього Шредер подасть до суду на інформаційне агентство. Гамбурзька Феміда візьметься за голову. А за процесом стежитиме весь світ. Аби весною 2002 року нарешті почути вердикт: "Суд вирішив, що Шредер волосся не фарбує".

Феміда заборонила будь-яким ЗМІ казати, що політик сивий і це приховує фарбою. Процес "косметичний" став гострополітичним. Опозиційні німецькі урядовці заявляли: раз канцлер приховує, що фарбується, то що ще він може приховувати як політик?

Дональд Трамп

Він нічого не приховує. Навпаки, пишається сам і робить трендом для усього світу. Його зачіску впізнаєш із мільйонів. Вона така єдина, неповторна, нечемна і дуже дорога. Шевелюра президента США Трампа - як окремий головний убір. І взагалі наче живе своїм життям. Та навіть має власні сторінки у соцмережах.

Свою візитну карточку Трамп викохує ще зі студентства. А за президентства лиш дужче вчепився за голову. Настільки, що в Білому домі запропонували Міністерству енергетики збільшити напір води. По-суті, змінити 30-річний закон з економії водопостачання, аби зараз Трамп міг нормально помити чуприну.

Та за голову американського президента можуть тепер взятися і правоохоронці. Бо є підстави вважати, що на своїй шевелюрі Трамп "відмив" понад 70 тисяч доларів з американських податків. Так повідомляє впливове видання "The New York Times". До речі, це ж видання назвало епатажну зачіску не інакше, як "складною архітектурною спорудою".

Чуприна Джонсона та чиї ще шевелюри давали привід для гучних скандалів та фінансових розслідувань

Чуприна Джонсона та чиї ще шевелюри давали привід для гучних скандалів та фінансових розслідувань

Кім Чен Ин

Він і ніхто інший - ікона стилю для всіх підданих Північної Кореї. Тутешнім чоловікам вже давно "рекомендовано" стригтися у стилі свого лідера. А довге волосся, по суті, під офіційною забороною влади. Роком раніше без будь-якого примусу у В'єтнамі десятки людей приміряли на собі засічки Трампа і Кім Чен Ина через їхній візит до Ханої. А в Сербії стало цілим мемом навідуватися до епатажного перукаря, який вибриває на потилицях клієнтів світових політиків і диктаторів.

Інші політичні шевелюри

За ретельним приховуванням лисини преса часто ловить російського президента Володимира Путіна. А українського втікача-Януковича викрили на тому, що його голови ще у двотисячних особисто добрався скандальний Пол Манафорт: "Американському політтехнологу приписували стиль зачіски Януковича, яка стала "фірмовою" – укладання феном та закріплення зачіски лаком для волосся".

Куди політичний вітер дує шевелюри самих політиків - світ ретельно стежить не лише на усіх цих прикладах. Здебільшого, зовнішність політика - лиш причина придивитися до його дій.

Повʼязані теми:

Наступна публікація