Політичний землетрус у Німеччині. Наступниця Меркель відмовилася балотуватися в канцлерки

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Правляча партія активно шукає заміну кандидата.

10 лютого лідерка партії "Християнсько-демократичний союз" Аннегрет Крамп-Карренбауер відмовилася від своєї посади в політсилі, а також відмовилася від висунення власної кандидатури на посаду канцлера Німеччини. Експерти кажуть, що це сильно вдарило по іміджу партії. Від ХДС свого часу до влади прийшла нинішня канцлерка Німеччини Ангела Меркель, а Крамп-Карренбауер вважалася її можливою наступницею.

Аннегрет Крамп-Карренбауер очолила ХДС 14 місяців тому. Також вона є міністеркою оборони ФРН - з цієї посади вона не йтиме. Про це пише DW.

Німецькі політики з консервативних партій, які входять до провладної коаліції, вимагають якнайшвидше визначитися з кандидатом на посаду нового голови уряду після того, як голова Християнсько-демократичного союзу Аннегрет Крамп-Карренбауер оголосила, що залишить посаду. Від того, наскільки швидко це відбудеться, загалом залежить стабільність у всій Німеччині, заявив у понеділок, 10 лютого, прем'єр-міністр Баварії, голова Християнсько-соціального союзу (ХСС) Маркус Зедер.

"Не може бути персональних дискусій протягом наступних дев'яти місяців. Це паралізує весь політичний процес, - наголосив він. - Потрібний розумний і швидкий процес ухвалення рішень. Ідеться не лише про одне персональне питання. Йдеться про стабільність всієї країни - про ХДС, звичайно, але і цілої країни".

Своєю черго голова ХДС в Нижній Саксонії Бернд Альтгусманн також закликав до швидкого визначення кандидатури на посаду канцлера країни.

"Ми повинні розсудливо і розумно, але в осяжному майбутньому пришвидшити процес знаходження відповідної особистості. Місяці затримок загрожуватимуть суворими випробуваннями", - зазначив він, цитує видання Weser-Kurier.

На вівторок, 11 лютого, запланована зустріч коаліційних фракцій ХДС/ХСС та Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) в Бундестазі, на якій обговорять подальший план після заяви Аннегрет Крамп-Карренбауер. Опозиційні партії також проведуть зустрічі.

Вибір редакції