Політологи побачили початок кризи: Росія повертається в кінець 1980-х

Політологи переконані, що політична криза в Росії уже розпочалася. Поки що у прихованій формі, але у майбутньому вона може перевершити кризу кінця 1980-х.

На Росію чекає важка політична криза, яку можна порівняти з кінцем 1980-х років, йдеться у доповіді Центру стратегічних розробок "Політична криза в Росії і можливі механізми її розвитку".

На думку аналітиків Центру, політична криза в суспільстві вже розпочалася: поки що у прихованій формі, але найближчим часом вона може перейти у відкриту.

Експерти ЦСР відзначили зростання недовіри суспільства до російської влади взагалі і двох її ключових фігур зокрема – президента Дмитра Мєдведєва і прем'єра Володимира Путіна. Опираючись на дані соціологічних досліджень, у Центрі зазначили, що в Росії набирає силу тенденція зростання рейтингу "проголосує за когось третього, а не Мєдвєдєва чи Путіна".

"Якщо тенденції падіння довіри до влади збережуть стійкість хоча би протягом найближчих 10-15 місяців, то на Росію чекає політична криза. Не виключено, що за своєю інтенсивністю ця криза перевершить період кінця 1990-х і впритул наблизиться до епохи кінця 1980-х", - наголосили експерти.

Так, за їхніми даними, з травня 2009 року по березень 2011 сальдо (рейтинг довіри мінус рейтинг недовіри) для Дмитра Мєдвєдєва склало мінус 12 пунктів, для Володимира Путіна - мінус 21, а для партії "Єдина Росія" - мінус 18.

"Динаміка рейтингів практично однакова і для президента, і для прем'єр-міністра, і для "Єдиної Росії". Це означає, що тенденція стосується не тієї чи іншої конкретної особи, а політичного режиму в цілому, що свідчить про процес його делегітимізації", - йдеться в доповіді.

Щоб запобігти розвитку кризи, експерти пропонують провести структурні реформи вищих ешелонів влади. Зокрема, "відмовитися від спроб будь-якою ціною домогтися парламентської більшості для "Єдиної Росії" і формування після виборів коаліційного уряду".

Крім того, ЦСР сумнівається в можливості демократичного обрання когось із "правлячого тандему", а застосування адміністративного ресурсу, на думку авторів документа, призведе до ще більш швидкої делегітимізації влади.

Доповідь Центру стратегічних розробок вийшла через кілька тижнів після аналогічної публікації Інституту сучасного розвитку (ІНСОР вважається "мозковим центром" Мєдвєдєва) "Стратегія 2012".

В аналітичному документі ІНСОР, адресованому майбутньому президенту, пропонувалося повернути вибори "на всіх поверхах політичної системи", в тому числі вибори губернаторів, відмовитися від практики "управління демократією", вивільнити вуличну активність і скасувати цензуру на федеральних телеканалах.

Автори не приховували, що хотіли б, аби положення цього документа стали основою передвиборної програми Мєдвєдєва, якщо він буде балотуватися на наступних виборах.

Читайте також:

У Америки з'явився новий супротивник в ООН - "вісь" за участю Росії

Міхалков виганятиме бісів з душ росіян

Горбачов "закрив дорогу" Путіну на вибори 2012 року

Вперше рейтинги Мєдвєдєва і Путіна зрівнялися

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: