Командувача військ США в Афганістані відправили у відставку

Американським силам в Афганістані потрібне нове командування, яке діяло б відповідно до стратегії президента Обами.

Глава Пентагону Роберт Гейтс відправив у відставку командувача американським і НАТОвським контингентом в Афганістані Девіда Маккірнана. "Це рішення якнайкращим чином відповідає інтересам національної безпеки США", - зазначив міністр оборони, виступаючи на проведеній спеціально з цієї нагоди прес-конференції у Вашингтоні.

"Зараз відповідний час для того, щоб внести зміни, - зазначив Гейтс. - операції, що проводиться в Афганістані, потрібне нове мислення і новий підхід з боку військового командування".

Американський контингент в Афганістані, що складається з 45 тисяч військових, і Міжнародні сили по сприянню безпеці в Афганістані, до складу яких входять 32 тисячі солдатів країн НАТО, очолить генерал-майор Стенлі Маккрістал.

За словами Гейтса, американським силам в Афганістані потрібне нове командування, яке діяло б відповідно до стратегії президента Обами. Міністр оборони зазначив, що новий глава контингенту "повинен йти в ногу з новою стратегією і новим послом США в Афганістані".

Відправлений у відставку генерал Девід Маккірнан був призначений на посаду командувача колишнім президентом Джорджем Бушем в січні минулого року. Він відомий як автор ідеї нарощування кількості збройних сил в Афганістані, і йому вдалося добитися збільшення американського контингенту в цій країні майже вдвічі.

Пентагон погодився відправити додатково 20 тисяч військовослужбовців в цю країну, проте Маккірнан зажадав в Міністерства оборони ще 10 тисяч солдатів для боротьби з "Талібаном". На цьому грунті в нього виник конфлікт з керівництвом Пентагону, яке відмовилось збільшувати чисельність американського контингенту.

Відповідаючи на питання журналістів, чи стане це кінцем кар'єри для Девіда Маккірнана, Гейтс сказав, що "швидше за все так".

Читайте також:

Афганські бойовики підірвали школу

Афганські прикордонники застрелили іранця, який їх дражнив

Смертник підірвав поліцейський відділок в Кандагарі

Таліби підірвали автобус в Афганістані: семеро загиблих

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: