Поліція Гвінеї розстріляла 157 демонстрантів

Президент Гвінейської організації із захисту прав людини каже, що кількість жертв насправді досягає 1250. Тих демонстрантів, які намагалися втекти - добивали багнетами.

Знову різко загострилася обстановка в столиці Гвінеї, де напередодні в результаті розгону демонстрації опозиції загинули 157 людей.

Масову маніфестацію опозиціонери влаштували в районі стадіону. Вони протестували проти наміру лідера військової хунти - Національної ради за демократію і розвиток - капітана Муси Даді Камара виставити свою кандидатуру на майбутніх позачергових президентських виборах.

За словами президента Гвінейської організації із захисту прав людини Тьєрно Мааджу Соу, медики повідомили тільки про тих убитих, тіла яких були доставлені в лікарні Конакрі. За його оцінкою кількість постраждалих від дій поліції може перевищити 1250 людей. "Солдати стріляли по людях, а тих, хто намагався втекти зі стадіону, ловили і добивали багнетами", - повідомив активіст правозахисного руху Сулейман Бах.

Зараз в Конакрі час від часу спалахує перестрілка, закриті багато магазинів і ринки. На вулицях майже не видно машин. Стратегічно важливі пункти контролюються силами порядку.

Нагадаємо, військові прийшли до влади в Гвінеї - найбільшому у світі експортері бокситів - 23 грудня минулого року в результаті державного перевороту після кончини президента Лансана Конте. Нові президентські вибори заплановані на 31 січня 2010 року, а парламентські - на 26 березня. Військові створили Національну перехідну раду для підготовки до виборів на вимогу цивільних політиків.

Спочатку військові заявляли, що не будуть претендувати на вищі посади в державі після виборів, але останнім часом стали говорити про зворотнє. Франція, колишня колоніальна метрополія Гвінеї, виступила із засудженням "жорстокого придушення" демонстрантів. У заяві французького МЗС міститься заклик звільнити всіх заарештованих. На думку Парижа, лідер військової хунти повинен відмовитися від участі в демократичних виборах. Африканський Союз попередив гвінейський уряд, що може накласти на країну санкції через жорстоке поводження з протестуючими.

Читайте також:

У Гвінеї поліція відкрила вогонь по демонстрантах: 58 загиблих

У зіткненнях з поліцією Гондураса загинули 10 прихильників президента

Сина екс-президента Гвінеї звинувачено у наркоторгівлі

Військові в Гвінеї розпустили уряд

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: