Поліція стріляниною приборкала опозицію в Молдові

Протестувальників втихомирювали холостими патронами. Зараз правоохоронці контролюють місто.

Правоохоронні органи узяли під контроль ситуацію в Кишиневі, де напередодні протести опозиції проти підсумків парламентських виборів вилилися в масові вуличні безлади, заявив генпрокурор Молдавії Валерій Гурбуля.

"Вночі силами правопорядку затримані мародери, які грабували будівлі парламенту і адміністрації президента", - сказав він, не назвавши точну кількість затриманих.

До центру Кишинева стягнуті додаткові сили поліції, які зайняли розгромлені учасниками безладів будівлі парламенту і адміністрації президента. Під посилену охорону взяті урядові будівлі і Громадське телебачення.

Патрулі перевіряють документи на вулицях міста, на в'їздах в молдавську столицю чергують загони поліцейських.

Поліція минулої ночі розігнала велику групу мародерів в центрі Кишинева - на вулиці Пушкіна, відкривши стрілянину холостими патронами, заявила начальник прес-центру МВС Молдавії підполковник Алла Мелека.

"Для того, щоб зберегти спокій в Кишиневі, поліція вимушена застосувати зброю, правда, стріляючи холостими патронами", - сказала вона.

"В основному, це був натовп п'яних і обкурених молодиків", - додала представник МВС.

Проти ряду вандалів збуджені кримінальні справи.

Опозиція опротестовує підсумки парламентських виборів, що відбулися 5 квітня, на них перемогла очолювана президентом Володимиром Вороніним Компартія. За даними ЦВК, комуністи набрали 50% голосів.

6 квітня виступи опозиції зібрали, за оцінками співробітників спецслужб, від 2,5 до 4 тисяч людей, а 7 квітня протестувальників було вже більше - 5 тисяч. Деякі мітингувальники, крім скасування підсумків виборів, вимагали приєднання Молдавії до Румунії. Вони прийшли в центр Кишинева з румунськими прапорами і скандували "Ми - румуни". У вівторок протести переросли в безлади.

Медики повідомляють про десятки поранених. За даними поліції, близько 400 з 800 співробітників силових структур, що охороняли держустанови в Кишиневі від учасників масових безладів, звернулися по медичну допомогу.

Президент Воронін назвав те, що відбулося у вівторок в Кишиневі спробою захопити владу і пообіцяв захистити країну від погромників і "путчистів".

Читайте також:

Воронін пообіцяв захистити молдован від державного перевороту

Молдова: опозиція відмовилась від угоди з владою

Молдавські демонстранти підпалили адміністрацію президента

У Молдові натовп захопив резиденцію президента та вивісив там прапор Румунії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: