Поліція розігнала студентський страйк

Поліція видворила з університету Гренобля студентів, що блокували вхід до вузу на знак протесту проти ухвалення так званого закону про університетські автономії.

Вартових порядку викликав ректор університету Олів'є Іль, який намагався говорити зі студентами сам, але молодь стала погрожувати йому. Ректор навіть одержав легке поранення руки, після чого викликав поліцію. Евакуація студентів пройшла без ексцесів, і незабаром охочі змогли приступити до занять.

Проте університет, у якому навчається 45 тисяч студентів, дотепер не до кінця повернувся до нормальної роботи: деякі аудиторії блокують студенти-страйкарі, інші адміністрація не відкриває з побоювань псування майна.

Студенти протестують проти закону про університетські автономії (закон Пекресс), який надає вузам можливість самостійно знаходити фінансові кошти, знаходячи спонсорів серед приватних компаній. Протестувальники вважають, що самостійний пошук коштів університетами неминуче призведе до зловживань, а також до тиску на керівництво вузів з боку спонсорів, тому зараховувати в університети будуть не за знання, а за гроші.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: