Лікарі Тихоокеанського флоту проводили досліди на матросах

73 матроса отримали препарат "Дельтаран", який мав підвищити витривалість організму новобранців при адаптації до військової служби.

Петро Зеренков
НТВ
Відносно начальника медичної служби Тихоокеанського флоту, полковника Петра Зеренкова порушено кримінальну справу за зловживання посадовими повноваженнями і шахрайство в особливо великому розмірі. Його звинувачують у медичних експериментах над матросами без їхньої згоди і в отриманні грошей від командування ТОФ на свою наукову роботу.

Військовий слідчий комітет при прокуратурі Тихоокеанського флоту звернув увагу на книгу "Актуальні проблеми здоров'я військовослужбовців Тихоокеанського флоту", яку Зеренков зі співавторами випустив ще в 2008 році. Там Зеренков і розповідає про експеримент: 73 матроса отримали препарат "Дельтаран", який мав підвищити витривалість організму новобранців при адаптації до військової служби.

Виявляється, матроси строкової служби отримували цей препарат "для профілактики", але не знали, що їх використовували для досліджень. "До речі, у той час, коли проводилися досліди, з частини дві людини були списані по здоров'ю. Ми з'ясовуємо, чи не вплинув на це прийом "Дельтарана", - повідомило джерело, близьке до слідства.

Крім того, слідство підозрює, що полковник Зеренков неправомірно витратив казенні кошти. Він проводив досліди з березня по червень 2006 року, збираючи матеріал для дисертації. Допомагали йому в цьому два співробітника Владивостоцького філії НДІ медичної кліматології і відновного лікування Далекосхідного наукового центру фізіології та патології дихання Сибірського відділення Російської академії медичних наук.

Від імені очолюваної ним медичної служби ТОФ полковник Зеренков уклав з цією установою державний контракт на проведення науково-дослідних робіт. На виконання цих робіт командування ТОФ перерахувало на рахунок вищезгаданого НДІ більше мільйона рублів, а полковник Зеренков забезпечив проведення працівниками організації медичних досліджень, необхідних йому для підготовки дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук.

Своєї провини полковник не визнає, докладні коментарі давати відмовляється. "Ще немає жодного судового рішення. Я сам буду подавати до суду за наклеп", - заявив він КП.

Голова профспілки військовослужбовців Юрій Тарлавін заявив: "Такі досліди однозначно повинні проводитися на добровольцях, в іншому випадку це порушення Конституції Російської Федерації. На жаль, у такій ситуації солдатів мало що може зробити. В армії він обмежений у своїх правах, може і не знати, що над ним ставлять досліди. Його лікують, а він і радий. Зараз потерпілі можуть звернутися до суду, але довести що-небудь їм буде складно".

Читайте також:

Росія посилить Балтійський флот у відповідь на розміщення ракет США у Польщі

Ракети США у Польщі розмістять біля кордону з Росією

Росія занепокоєна переговорами щодо розміщення ПРО в Україні

ЧФ РФ заплатив 1,5 млн доларів боргів Севастополю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: