Полонена талібів вестиме передачу на іранському ТБ

Британська журналістка Івон Ридлі, що 2001 року побувала в полоні в талібів, стала ведучою іранського державного телеканалу Press TV.

Івон Ридлі, британська журналістка-мусульманка (Фото: islaminfo.pl)
Івон Ридлі вважає ісламських шейхів занадто м'якими в їхній політиці. (Фото: islaminfo.pl)

Британська журналістка Івон Ридлі (Yvonne Ridley), що 2001 року побувала в полоні в талібів, стала ведучою іранського телеканалу Press TV. Як пише італійська газета Corriere della Sera, 48-річній Рідлі запропонували вести аналітичну програму під назвою "Актуальні теми" (The Agenda). 

Телеканал Press TV фінансує іранський уряд; мовлення відбувається англійською мовою. Президент Ірану Махмуд Ахмадинеджад назвав телеканал "подіумом для тих, хто поважає істину, для мусульман усього світу". 

Івон Ридлі більше 30 років пропрацювала в провідних британських ЗМІ. Восени 2001 року, будучи співробітницею британського видання The Sunday Express, вона нелегально проникла на територію Афганістану, де її заарештували та тримали в ув’язненні протягом 11 днів таліби. 

2003 року Ридлі прийняла іслам. Проте зараз журналістка твердить, що її релігійні переконання не вплинули на рішення працювати на іранському каналі. "У мене світська програма, і моя релігія не має до неї жодного стосунку", - каже Ридлі, підкреслюючи, що втомилася від "західної пропаганди". Ведуча каже, що її програму не піддають цензурі й що "не варто навіть намагатися ставити під сумнів існування свободи думки в Ірані". 

Івон Ридлі належить ряд висловлювань, якими вона виправдовує „саможертовну справу” мусульман-смертників. Шаміля Басаєва, автора плану трагедії в Беслані, вона називає "мучеником”. Ридлі закликає британських мусульман уникати будь-якої співпраці з поліцією, та вважає, що „в цій війні немає невинуватих”, адже, приміром, ізраїльські діти виростуть і стануть ізраїльськими солдатами.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: