Полонений таліб натякнув, що бен Ладен в Афганістані

За словами затриманого, йому пропонували зустріч з бен Ладеном.

Затриманий спецслужбами Пакистану член руху "Талібан" стверджує, що має інформацію про місцеперебування Усами бен Ладена в січні-лютому нинішнього року.

За словами затриманого, він неодноразово зустрічався з бен Ладеном до 11 вересня 2001 року. А на початку цього року таліб розмовляв з довіреною особою, яка за 15-20 днів до цього бачила бен Ладена на іншій стороні пакистансько-афганського кордону. "У 2009 році, в січні чи лютому, я зустрічався з цим приятелем. Він сказав, що нещодавно повернувся зі зустрічі з шейхом Усамою і що може організувати таку зустріч і мені", - розповідає затриманий.

Його контакт, додав він, - це якийсь представник народності махсудів, відповідальний за збір бойовиків, які базуються за кордоном, на зустрічі з бен Ладеном: "Він допомагає людям Аль-Каїди з інших країн зустрічатися з шейхом, щоб він консультував їх стосовно того, що вони планують в Європі та інших місцях. Шейх не залишається на одному місці. Ця людина з Газні, тож я думаю, там шейх і був".

Провінція Газні на сході Афганістану - одна з головних осередків талібів. Більша частина її території має вигляд зони, на яку не ступає нога ні афганських військових, ні представників західної коаліції.

Член "Талібану" заявив, що бойовики намагаються не переходити на пакистанську територію. "Пакистан зараз незручний для нас, щоб в ньому перебувати, тому що багато наших високопоставлених людей стали мучениками в результаті ударів безпілотників", - пояснює він.

Назва самого затриманого не розголошується. При цьому пакистанські служби безпеки наголошують: у нього тісні зв'язки з талібами в Пакистані та Афганістані, він брав участь в операціях, пов'язаних з викраданнями людей і з пошуками фінансування діяльності бойовиків.

Проте один із провідних американських експертів, колишній аналітик ЦРУ Брюс Рідел, вважає, що історія цієї людини цілком правдоподібна, і її варто вивчити.

"Ми знаємо, що Усама бін Ладен живий. Ми знаємо, що він живе десь у важкодоступній місцевості вздовж кордону Пакистану та Афганістану. У цій історії знаково те, що у нас є людина, яка сама говорить - вперше, насправді: "Я зустрічався з Усамою бін Ладеном, і недавно у мене була можливість знову побачитися з ним", - зазначає експерт.

Нагадаємо, напередодні прем'єр-міністр Пакистану Юсуф Реза Гілані заявив, що Ісламабад не володіє інформацією про перебування на території країни Усами бін Ладена. Останнє відеозвернення Усами бін Ладена було оприлюднене наприкінці вересня цього року. У ньому він закликав Європу вивести війська з Афганістану. В іншому випадку, за його словами, Аль-Каїда завдасть удару.

Читайте також:

Таліби пообіцяли Обамі "безліч нових трун"

Американські військові дозволили бен Ладену втекти

Син Усами бен Ладена хоче працювати в ООН

Бен Ладен любить ганяти по пустелі на позолоченому "Мерседесі"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: