Половина ізраїльських в'язнів - палестинці

Палестинці становлять майже половину в’язнів ізраїльських в'язниць, і найближчим часом їх ставатиме більше.

У пенітенціарних закладах країни перебуває сьогодні близько 23,7 тисячі осіб, зокрема 9,8 тисячі палестинців, що переважно відбувають покарання за правопорушення у сфері безпеки. Про це пише газета "Гаарец" із посиланням на доповідь, підготовлену Управлінням в'язниць Ізраїлю для керівництва країни.

Управління в'язниць прогнозує, що 2008 року, незважаючи на поновлені амністії, кількість палестинських в’язнів зросте до 10,5 тисяч.

Переважна більшість палестинських в’язнів (близько 8,5 тисяч осіб) - мешканці Західного берегу ріки Йордан, де ізраїльські військовики майже щодня проводять рейди в пошуках підозрюваних у терористичній діяльності.

Більшість палестинців, що сидять у ізраїльських в'язницях, належить до руху ФАТХ, який очолює голова Палестинської національної адміністрації Махмуд Аббас. Їхню кількість оцінюють щонайменше в 4,8 тисячі людей.

В ізраїльських в'язницях також нарахували 2,5 тисячі активістів руху ХАМАС, що контролює сектор Газа, 1,4 тисячі членів "Ісламського джихаду", 460 - Народного фронту звільнення Палестини та 120 - Демократичного фронту звільнення Палестини.

Напередодні близькосхідного форуму в США, призначеного на наступний тиждень, Ізраїль планує достроково звільнити групу з 431 палестинського в’язня. У вівторок їхній поіменний список з'явився на сайті Управління в'язниць для можливого оскарження в судовому порядку.

"Задля розвитку та зміцнення діалогу між Ізраїлем і прагматичними елементами в Палестинській адміністрації на чолі з президентом Абу Мазеном (Махмудом Аббасом) і легітимним кабінетом Саляма Фаяда уряд Ізраїлю... вирішив скоротити терміни ув’язнення для близько 450 палестинців", - йдеться в повідомленні, що супроводжує список.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: