Половина росіян, які проживають у Лондоні, можуть співпрацювати з російськими спецслужбами - доповідь

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Кількість співробітників російських спецслужб у Великій Британії збільшилася у п'ять разів за останні вісім років.

Близько половини зі 150 тисяч росіян, які проживають у Лондоні, можуть співпрацювати з російськими спецслужбами. Зокрема, майже 75 тис. осіб можуть бути інформаторами Федеральної служби безпеки, Головного розвідувального управління або Служби зовнішньої розвідки РФ.

Про це йдеться у доповіді, підготовленій британським товариством Генрі Джексона.

За оцінками експертів, кількість професійних співробітників російських спецслужб, які працюють у Великій Британії, від 2010 року збільшилася у п'ять разів, до 700 осіб.

Крім того, у доповіді зазначається, збиранням секретної інформації займається не менше ніж половина людей, що значаться у російському посольстві. При цьому розвідка і контррозвідка Великої Британії у 52 рази менші, ніж російські органи.

Товариство Генрі Джексона засноване у 2005 році при Кембриджському університеті. Організація займається дослідженням британської зовнішньої політики. Товариство названо на честь американського сенатора Генрі Джексона, співавтора поправки Джексона-Веніка, яка забороняла поставки деяких видів радянської продукції до США через порушення прав людини в СРСР.

Як повідомлялося, у березні після отруєння Сергія і Юлії Скрипалів прем'єр-міністр Тереза Мей оголосила про висилання з Великої Британії 23 дипломатів РФ. Пізніше одразу 14 з 28 країн-членів Євросоюзу вирішили вислати російських дипломатів у відповідь на отруєння Скрипалів.

ВідеоГреція висилає російських дипломатів

Греки звинувачують росіян у втручанні у внутрішні справи та незаконних діях проти національної безпеки країни. За інформацією грецької преси, в Афінах вважають, дипломати поширювали неправдиву інформацію та намагались підкупити грецьких колег. Саме тому, уряд Греції закликав негайного вислати із країни двох співробітників посольства Росії та заборонити в'їзд ще двом.

Греція висилає російських дипломатів

Залиште свій коментар

Вибір редакції