Польща готує офіційні претензії до РФ через звіт по авіакатастрофі

У Польщі викнили претензції до Росії через недоліки в звіті МАК про обставини авіакатастрофи під Смоленськом.

Уряд Польщі готує відповідь Росії, пов'язаний з недоліками в звіті Міждержавного авіаційного комітету (МАК) про обставини авіакатастрофи під Смоленськом. Про це заявив прес-секретар уряду Павло Грась.

"Польський уряд наразі готує відповідь на формальні недоліки, які були допущені під час опрацювання російської доповіді, її остаточного варіанту і остаточної публікації. Ці зауваження, зроблені експертами міністерства юстиції, міністерства закордонних справ, міністром (внутрішніх справ і адміністрації) Міллером будуть якомога швидше передані до Росії", - сказав представник уряду.

"Відповідно до положень Чиказької конвенції, сторонами у цій справі (про розслідування причин трагедії) є держави. Тому наш виступ буде офіційним зверненням на адресу Росії", - зазначив він.

За словами Грася, звіт МАК містить ряд формальних помилок, зокрема це недоліки російської сторони, неприйняття польських зауважень, передача Польщі не всіх документів.

"Ми будемо чекати офіційної відповіді від російської сторони, - додав представник уряду. - Сподіваємося, що реакція буде позитивною. Якщо ні, ми будемо розглядати інші сценарії", - підкреслив він, не виключивши можливості звернення до Міжнародної організації цивільної авіації.

Грась повідомив також, що наступного тижня уряд ухвалить рішення, на якому рівні - "можливо, і на самому високому" - проводити подальші дії.

Нагадаємо, 15 січня російська держкомісія зі встановленню причин авіакатастрофи під Смоленськом, у якій загинув президент Польщі Лех Качинський, завершила свою роботу. Відтепер розслідування спільно з польськими колегами продовжить Слідчий комітет РФ.

Експерт, близький до розслідування катастрофи, заявив, що, на його думку, ситуація в Польщі, що склалася після публікації звіту МАК, "трохи заспокоїться" після телефонної розмови, яку 14 січня провели президенти РФ і Польщі Дмитро Мєдвєдєв і Броніслав Коморовський.

Вони обговорили подальші дії з розслідування авіакатастрофи під Смоленськом, а також підтвердили плани щодо проведення спільних жалобних заходів, присвячених річниці трагедії. Крім того, вони обговорили доповідь МАК щодо причин Смоленської трагедії.

Ту-154 розбився 10 квітня 2010 року під час заходу на посадку на аеродром "Смоленськ-Північний". Усі 96 людей, які були на борту, загинули. Серед них Лех Качинський з дружиною, представники політичної та військової еліти Польщі.

12 січня цього року Міждержавний авіаційний комітет (МАК) Росії оприлюднив звіт про результати розслідування причин катастрофи. За даними МАК, винними у ній визнано екіпаж літака, який вирішив не йти на запасний аеродром попри погані погодні умови.

Матеріали розслідування також свідчать, що в кабіні пілотів під час посадки був головком ВПС Польщі Анджей Бласік, в крові якого було виявлено алкоголь.

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск назвав доповідь МАК "неповною", пояснивши, що у ній були враховані далеко не всі зауваження польських експертів.

Читайте також: 

Комісія РФ з розслідування загибелі Качинського завершила роботу

Росія: у катастрофі під Смоленськом винен екіпаж Ту-154

Ярослав Качинський назвав доповідь Росії про катастрофу під Смоленськом жартом

Загибель Качинського: у кабіні пілотів був п'яний главком ВПС Польщі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: