Польща готується до другої хвилі паводку

За прогнозами, висока вода дістанеться Варшави в ніч з понеділка на вівторок.

Варшава готова до другої паводкової хвилі. За прогнозами, висока вода на річці Вісла дістанеться Варшави в ніч з понеділка на вівторок.

Президент міста Ганна Ґронкєвич-Вальц поінформувала, що друга хвиля буде нижчою за попередню на 20 см і сягне 760 см.

"Попередня хвиля трималася дуже довго – до 102 годин. Сьогоднішні прогнози говорять, що друга хвиля триматиметься лише одну добу. Тобто вона буде і нижчою, і коротшою. Але слід взяти до уваги той факт, що протиповеневі вали вже просякнуті водою з попередньої повені. Всі служби перебувають у стані підвищеної готовності", - заявила президент столиці.

Під час прес-конференції Ганна Ґронкєвич-Вальц переконувала, що протипаводкові вали були зміцнені. Мішки з піском, які з'явилися під час проходження попередньої хвилі, залишилися на місці.

Президент Варшави також повідомила про цілковиту заборону входження на протиповеневі вали. Ганна Ґронкєвич-Вальц також заявила, що рішення про закриття освітніх закладів в районах, яким загрожує підтоплення, ще немає.

Водночас південь Польщі знову підтопило. Зруйновано мости, прорвані вали, затоплені будинки, евакуйовані або відрізані від світу люди. Найгірша ситуація – у Малопольському воєводстві та на Підкарпатті.

У боротьбі зі стихією допомагають солдати. У протипаводковій операції на території 13 воєводств працюють близько 2,5 тисяч військових. Загони мають у розпорядженні 25 плаваючих транспортерів, 9 вертольотів, близько 80 транспортних засобів, а також насоси та електрогенератори.

Найбільші сили заангажовані в басейні річки Вісли на території воєводств: Підкарпатського, Свєнтокшиського та Малопольського. Майже 400 солдатів ущільнює та зміцнює протипаводкові вали а також допомагає проводити евакуацію населення на території Підкарпатського воєводства.

Читайте також:

У Польщі через повінь обвалився залізничний міст

На півдні Польщі через дощі тривають зсуви ґрунту

Сильна повінь в Східній Європі забрала життя трьох людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: