Польща хоче заблокувати санкції ЄС проти Угорщини

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Варшаві завили про намір скористатися правом вето.

Польща виступила проти запровадження Євросоюзом санкцій проти Угорщини. Варшава пообіцяла докласти зусиль, аби рішення континентального парламенту не мало практичних наслідків.

У заяві МЗС Польщі йдеться про порушення права Угорщини на внутрішню політику. "Кожна держава – член ЄС має суверенне право на здійснення внутрішніх реформ, які вона вважає потрібними", - наголошується в документі.

ВідеоКомітет Європарламенту підтримав санкції проти Угорщини

Комітет Європарламенту підтримав відкриття санкційної процедури проти країни, бо дії її влади порушують фундаментальні цінності ЄС. Обмеження хочуть запровадити, бо у Брюсселі мають сумніви щодо незалежності угорських судів та свободи ЗМІ. А також - через жорстоке поводження Угорщини, яка нещодавно ухвалила дискримінаційний закон з мігрантами.

Комітет Європарламенту підтримав санкції проти Угорщини

Також у дипломатичному відомстві зауважили, що санкції проти Будапешту можуть сприяти "поглибленню розбіжностей в ЄС, збільшуючи недовіру громадян до європейських інституцій". У Варшаві пообіцяли голосувати проти цих санкцій та нагадали, що заходи впроваджуються лише за умови підтримки їх усіма країнами, що входять до союзу.

Як повідомлялося, 12 вересня Європейський парламент підтримав запровадження санкційної процедури проти Угорщини через тривале порушення Будапештом "правил та цінностей Євросоюзу". За доповідь, яка закликає покарати Угорщину, проголосували 448 євродепутатів, 197 виступили проти, 48 – утрималися. У доповіді засуджувався тиск на незалежні медіа країни, усунення від посад незалежних суддів, унеможливлення роботи неурядових організацій, які надають допомогу мігрантам та біженцям, збагачення членів уряду та їхніх родин за рахунок європейських фондів та інші порушення Будапешта.

Залиште свій коментар

Вибір редакції