Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Польща і Норвегія заявили про взаємне вислання дипломатів через поведінку польського консула

Дипломат конфліктував із норвезькими держслужбовцями.

Норвегія оголосила персоною нон ґрата польського консула Славоміра Ковальського і зажадала від Польщі відкликати його. У Варшаві заявили про відповідні заходи стосовно норвезьких дипломатів.

Про це повідомляє Gazeta Wyborcza.

В Осло звинуватили Ковальського в тому, що "його поведінка не сумісна з його роллю і статусом дипломата". Його звинувачували в погрозах і насильстві щодо норвезьких держслужбовців, створенні перешкод в їхній роботі. Польський консул неодноразово відмовлявся виконувати вимоги поліції.

Ситуація з Ковальським пов'язана з його роботою щодо захисту сімей польських іммігрантів, які становлять найбільшу групу іммігрантів у Норвегії. Консул часто конфліктував з норвезькими службовцями, які займаються захистом прав дітей і можуть клопотати про передавання дитини органам опіки.

У Міністерстві закордонних справ Польщі назвали рішення норвезької влади "вкрай необґрунтованим" і високо оцінили роботу Ковальського. В якості відповідних дій Варшава заявила про висилку норвезького консула з країни.

Нагадаємо, в грудні минулого року Росія оголосила військового дипломата Словаччини персоною нон ґрата і вислала його з країни у відповідь на такі ж дії словацького уряду. Перед цим Словаччина оголосила персоною нон ґрата російського дипломата і вислала його з країни. Дипломата запідозрили в шпигунській діяльності.

Залиште свій коментар

Вибір редакції