Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Польща може втратити право голосу в ЄС через скандальну судову реформу

Польську владу звинувачують у відході від демократії.

У Польщі вночі сенат проголосував за зміни у законодавстві, які, як стверджують опозиціонери, позбавлять суди незалежності та зроблять їх маріонетками в руках керівної партії. Від скандальної реформи Варшаву не зупинили ані багатотисячні протести, ані застереження з Брюселя та Вашингтона, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Засідання сенату затягнулося – реформу судової системи проголосували за дві хвилини до другої ночі. Протести в залі засідань не допомогли – 55 голосів проти 23. Опозиціонерів із "Громадянської платформи" замало, аби заблокувати скандальну реформу. Не врятували і багатотисячні акції на вулиці, однак там не вважають рішення сенату повною поразкою. "Це не означає, що всі протести і боротьба були неефективні. Це лишило свій слід. Люди надзвичайно мобілізовані, особливо молодь. Це дозволить побудувати майбутнє, захистити закон і демократію у Польщі", - кажуть активісти.

ВідеоВсупереч протестам та застереженням, польський сенат проголосував за судову реформу

У Варшаві протестувальники збираються тут біля будівлі верховного суду. Його реформа – один із головних пунктів нового законопроекту. Якщо президент Анджей Дуда поставить під документом свій підпис, судді верховного суду припинять свої повноваження, окрім тих, яких схвалили уряд та президент. "На жаль, ми повертаємося в минуле, до комунізму, коли вони закривали нам ротИ, коли судді ухвалювали рішення, потрібні владі", - пояснюють противники реформи.

В уряді кажуть, що намагаються оновити суддівський корпус – закриту касту, яка не опікується інтересами простих поляків. Протестувальникам обіцяють довести правильнітсь такого кроку та переконати, що рішення схвалене на користь судової влади країни. Проте від останнього кроку на шляху скандальної реформи Польщу застерігають не тільки зсередини, але і ззовні – подумати ще раз Варшаву закликають і у Вашингтоні, і у Брюселі. У Євросоюзі навіть розмірковують, чи не позбавити Польщу права голосу в ухваленні загально-європейських рішень. Досі у ЄС до такого ще не вдавалися.

Залиште свій коментар

Вибір редакції