Польща не пропустила у свої води російський корабель через анексію Криму

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На борту вітрильника перебували курсанти з Керчі.

Уряд Польщи не дозволив зайти до своїх територіальних вод російському вітрильнику "Сєдов".

Про це заявила прес-секретарка МЗС Польщі Єва Сувара, повідомляє Polska Agencja Prasowa.

"Рішення прем’єра негативне. Ми вважаємо, що допуск судна у територіальні води Польщі буде суперечити політиці поваги до територіальної цілісності України та невизнанню анексії Криму", – наголосила вона.

За словами Сувари, на борту судна були студенти, які прямували з академії до Керчі на території Криму, окупованого Росією.

"Ми незмінно висловлюємо нашу підтримку територіальній цілісності і суверенітету України, і ми очікуємо, що Росія відновить свободу судноплавства в Керченській протоці, поверне кораблі і звільнить українських моряків, захоплених в полон під час інциденту в листопаді 2018 року", - додала представниця польського МЗС.

Як зазначається, напередодні, 11 квітня, російське навчальне судно "Сєдов" не пустили до територіальних вод Естонії. У МЗС так само пояснили своє рішення присутністю на борту курсантів Керченського морського технологічного університету.

Нагадаємо, 16 березня 2014 року в Криму провели псевдореферендум, під час якого переважна більшість кримчан нібито висловилися за незалежність півострова і приєднання до складу Росії. Його результати не визнали ні Україна, ні більшість країн-членів ООН. 18 березня 2014 року в Москві оголосили про входження Криму до складу РФ. Документ про приєднання Путін підписав з самопроголошеною владою півострова.

Низка країн виступили з засудженням окупації Криму і закликали Росію відновити територіальну цілісність України в її колишніх кордонах.

Залиште свій коментар

Вибір редакції