Перейти до змісту
Польща очікує від Росії пояснень: у справі загибелі Качинського бракує свідчень

Польща очікує від Росії пояснень: у справі загибелі Качинського бракує свідчень

Варшава передала Москві список зауважень у справі про авіакатастрофу літака Леха Качинського під Смоленськом і чекає на пояснення.

Польща передала Росії зауваження у справі про авіакатастрофу під Смоленськом, в якій загинув польський президент Лех Качинський.

Список зауважень щодо розслідування катастрофи президентського Ту-154 глава польської комісії полковник Едмунд Кліх передав керівникові Міждержавного авіаційного комітету (МАК) Тетяні Анодіній.

Зокрема, Кліх висловив незадоволення браком свідчень в документах МАК і матеріалах про аеродром "Північний".

"Росія каже, що весь політ здійснювався відповідно до так званих AIP, тобто правил цивільної авіації. У зв'язку з цим, те, що відбувалося на аеродромі, не реєструвалося в таких документах. Не буде документів з аеродрому - не отримаємо поки і результатів обльоту аеродрому, здійсненого 15 квітня, що трохи дивує. Все це ми вкажемо в проекті доповіді. І тоді можна буде дізнатися, як російська сторона це пояснює", - зазначив Кліх.

Нагадаємо, польський Ту-154 розбився під час заходу на посадку в аеропорту "Північний" під Смоленськом. В умовах сильного туману літак не дотягнув до злітно-посадкової смуги кількох десятків метрів.

Всі 96 людей, які були на борту, загинули. Серед них – президент Польщі Лех Качинський з дружиною, військова та політична еліта країни. Делегація прямувала до Катині для участі у жалобних заходах.

Розслідуванням катастрофи займаються російські та польські слідчі. Москва вважає основною версією помилку пілотів, які вирішили посадити лайнер в поганих погодних умовах.

Водночас у Варшаві спеціалісти не виключають, що причиною катастрофи стали неправильні дані, надані екіпажу диспетчером Смоленського летовища, через які літак опинився над землею на кілометр ближче від початку злітно-посадкової смуги.

На початку серпня польська влада офіційно вже висловлювала невдоволення проведеним росіянами розслідуванням у зв'язку з авіакатастрофою. Прем'єр Дональд Туск заявив, що "співпраця з росіянами виглядає ще гірше, ніж на початку". За словами поляків, від них нібито приховують документи, необхідні для завершення слідства.

Утім, невдовзі після цього Росія передала Польщі частину паперів, серед яких відеозапис катастрофи Ту-154 та іншу документацію загальним обсягом 10 тисяч сторінок.

Читайте також:

Росія віддала Польщі бортовий журнал Ту-154

Українські пілоти посадили Ту-154 в умовах Смоленської катастрофи

Тисячі поляків зажадали міжнародного розслідування катастрофи під Смоленськом

Москва передала Варшаві відеозапис катастрофи літака Качинського

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин