Польща поклала відповідальність за смерть Качинського на Росію

Міністр внутрішніх справ Польщі Єжи Міллер назвав працівників смоленського аеродрому "співвідповідальними" за катастрофу літака президента Польща Леха Качинського.

Працівники військового аеродрому Смоленська є співвідповідальними за катастрофу літака президента Польщі Леха Качинського, яка забрала життя 96 польських громадян.

"Вони (причини), найімовірніше, розкладаються так, що частину можна приписати польській стороні, а частину - російській", - сказав міністр внутрішніх справ Польщі та голова Державної комісії з вивчення причин авіакатастроф Єжи Міллер. Зазначимо, що раніше офіційна Польща не покладала відповідальність за авіакатастрофу на російську сторону.

Виступаючи із доповіддю у польському Сенаті про причини авіакатастрофи під Смоленськом, Міллер категорично відкинув заяви про необ'єктивність підготовленого російською стороною рапорту.

Він також повідомив, що двоє польських експертів, які слухали записи розмов у кабіні пілотів президентського літака, не розпізнали голос шефа дипломатичного протоколу МЗС Маріуша Казани, який нібито перебував там.

Міллер додав, що польська комісія самостійно зчитує записи "чорних скриньок", копії яких на початку червня полякам передали росіяни з Міждержавного авіаційного комітету.

"Ми можемо перевірити, чи копія відповідає оригіналу", - запевнив він.

Як раніше повідомлялося, польська прокуратура вважає можливою причиною авіакатастрофи помилкові дані, передані екіпажу літака диспетчером Смоленського аеродрому, який за 25 секунд до трагедії підтвердив правильність курсу, тоді як літак знаходився нижче.

Водночас у Москві вважають, що Ту-154 зазнав аварії через недосвідченість екіпажу, а також погані погодні умови (стояв густий туман). Росіяни також припустили, що фатальні дії польських пілотів могли бути пов'язані з присутністю сторонніх осіб у кабіні (за неофіційними даними, це були командувач польськими ВПС Анджей Бласік і глава дипломатичного протоколу МЗС Польщі Маріуш Казана).

Читайте також:

Польща і Росія розійшлися в думках щодо причин загибелі Качинського

Польща підозрює, що диспетчер надав екіпажу літака Качинського неправильні дані

Російські солдати зізналися у мародерстві на місці катастрофи літака Качинського

Ту-154 розбився через нерішучість Качинського і "аноніма" в кабіні пілотів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: