Польща поскаржилась ЄС на Росію через катастрофу літака Качинського

Депутат Європарламенту від Польщі попросив ЄС чинити тиск на Росію у справі про розслідування причин катастрофи літака президента Леха Качинського.

Депутат Європейського парламенту від Польщі Ришард Чарнецький хоче залучити Європейський союз до тиску на Росію задля пришвидшення розслідування причин авіакатастрофи під Смоленськом, у якій загинув президент Польщі Лех Качинський.

Про це йдеться у зверненні депутата до Єврокомісії.

Депутат, який в Європарламенті представляє найпопулярнішу польську опозиційну партію "Право і справедливість", звинувачує російську владу в недбалому розслідуванні причин Смоленської трагедії.

"Російські прокурори затримують передання документів у справі польській прокуратурі. Значна частина поляків вважає, що росіяни ведуть слідство недбало і, більше того, намагаються щось приховати", – йдеться у зверненні депутата до Єврокомісії.

Чарнецький, який є депутатом Європарламенту з часу приєднання Польщі до ЄС у 2004 році, також запитує Єврокомісію, чи має вона намір з'ясовувати обставини згаданої справи у росіян.

За словами депутата, Єврокомісія зобов'язана відповісти на його звернення до вересня.

"Звичайно, це форма тиску на Росію... Це перше звернення (щодо цієї справи) у Брюсселі й Страсбурзі, однак воно не буде останнім", - заявив Чарнецький.

Польська прокуратура через три місяці розслідування причин авіакатастрофи під Смоленськом отримала від російських слідчих лише одну часткову відповідь на п'ять надісланих звернень щодо надання правової допомоги.

Представники партії "Право і справедливість", співзасновником якої був покійний президент Польщі, критикують чинну польську владу за те, що вона не домагалася самостійного розслідування причин авіакатастрофи.

Низка польських оглядачів вважає, що росіяни намагаються покласти усю вину за катастрофу на польських пілотів, тоді як причиною трагедії могли бути неправильні дані, повідомлені екіпажу урядового літака диспетчером Смоленського аеропорту, з огляду на які в умовах поганої видимості пілоти знизилися значно раніше, ніж мали б те зробити.

Минулого тижня польські ЗМІ з посиланням на власні джерела поінформували, що спеціалістам Краківського інституту судових експертиз вдалося розшифрувати кілька нових фраз.

Серед них, за даними TVN24, нібито слова командира екіпажу Аркадіуша Протасюка, який начебто сказав: „Якщо не посаджу машину, то мене вб'є (вб'ють)".

Пізніше Польські експерти розшифрували більше слів із записів розмов пілотів літака президента Польщі, ніж це зробили російські експерти.

Читайте також:

Польські розшифровки "чорних скриньок" літака Качинського вийшли довшими

Росія подовжила термін розслідування авіакатастрофи під Смоленськом

Пілот Качинського перед катастрофою: якщо не посаджу літак, мене вб'ють

Качинський поклав відповідальність за загибель брата на владу Польщі і Росії

Розслідування катастрофи літака Качинського закінчиться до кінця року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: