Польща поскаржилася на білоруські підробки WikiLeaks

У документах, що анонімно розсилаються в польські ЗМІ, містяться нібито докази втручання Польщі у внутрішні справи Білорусі.

 Міністерство закордонних справ Польщі назвало підробкою поширені в Інтернеті документи, за формою схожі з опублікованими сайтом WikiLeaks депешами, в яких розповідається про дипломатичні відносини Польщі та Білорусі.

Як повідомляється, у документах, що анонімно розсилаються в польські ЗМІ, містяться нібито докази втручання Польщі у внутрішні справи Білорусі.

Серед іншого, у документах йдеться про те, що глава МЗС Польщі Радослав Сікорський доручав передати кандидату в президенти Білорусі Володимиру Некляєву 80 тисяч євро на організацію опозиційних акцій 19 грудня 2010 року.

Після завершення президентських виборів поляки нібито збиралися зв'язатися з Олександром Мілінкевичем, якого нібито визнали найбільш надійним опозиційним лідером. Мілінкевич не брав участі у виборах.

Після арешту ряду опозиціонерів по завершенні білоруських виборів Польща, як стверджується в документах, збиралася зв'язатися з Олександром Мілінкевичем, якого поляки нібито визнали найбільш надійним опозиційним лідером. У виборах Мілінкевич участі не брав.

У МЗС Польщі натомість стверджують, що відомості в матеріалах не відповідають дійсності, а самі депеші є підробками. Варшава почала розслідування обставин публікації сфабрикованих документів.

На думку поляків, підробка під публікації WikiLeaks могла бути виготовлена КДБ Білорусі. З якою метою подібні матеріали могли поширюватися, не повідомляється. Про зв'язок документів з WikiLeaks говорилося в замітці, якою їх супроводжували анонімні відправники.

Нагадаємо, після виборів президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що оприлюднить документи під грифом "Таємно", в яких йдеться про зв'язки опозиції республіки із країнами Заходу.

Пізніше білоруські спецслужби розсекретили документи, в яких, зокрема, йде мова про намір протягом року після виборів змінити Конституцію Білорусі і заснувати парламентсько-президентську республіку.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: