Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Польща потрапила до порядку денного ЄП через масові протести жінок проти криміналізації абортів

У консервативній країні збираються ввести відповідальність за переривання вагітності.

У Польщі десятки тисяч жінок у чорному вийшли на вулиці й протестують проти нового закону, згідно з яким за переривання вагітності передбачена кримінальна відповідальність. Тему заборони абортів активно підхопили і сусідні країни, зокрема Росія та Україна, йдеться в сюжеті "Сніданку з 1+1".

У консервативній Польщі аборти за бажанням заборонені вже понад 20 років. Переривання вагітності дозволяється лише у трьох випадках: загроза життю майбутньої мами, невиліковна хвороба плоду і зґвалтування. Тому робити аборт польки їздять за кордон, наприклад, в Україну. Або ж переривають вагітність підпільно і навіть на кораблях у нейтральних водах.

Новий закон має взагалі заборонити аборти. Ініціатори пояснюють: надто ліберальна політика призводить до вимирання їхньої нації. Тому в новому законі за аборт будуть карати в'язницею. І не лише вагітну, а й лікаря. 

Вслід за Польщею про заборону абортів заговорили і в Україні. До речі, у 2013 році такий закон навіть зареєстрували в Верховній Раді, але голосів не назбирали. Нині тему порушили знову. Зокрема, за заборону активно виступають церковники.

Заборона абортів існувала в Україні до 50-х років минулого століття. І вилилося це в підпільні операції і високу смертність серед вагітних. 

Лікарі кажуть, що повна заборона абортів призведе до катастрофічних наслідків: це загрожує безпліддям. інвалідністю та навіть загибеллю.

Нині, згідно з нашими законами, жінка має право перервати вагітність за власним бажанням: до 12-го тижня, або до 22-го, якщо на те є медичні причини.

Польща, до слова, сьогодні буде на порядку денному в Європарламенті.  

У Страсбурзі говоритимуть про наміри польської влади повністю заборонити аборти, йдеться в повідомленні ТСН. Ранок.

Проти євродебатів активно виступали депутати від правлячої в Польщі партії "Право і справедливість". Мовляв, це внутрішнє питання країни. 

Фотогалерея "Моє тіло - моє діло": у Польщі тисячі людей вийшли на чорний протест проти заборони абортів (8 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції